Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Ślubowanie policjantów w hali RCS

dm, KWP 2023-01-06 17:00:00

Początek 2023 roku stał się wyjątkowy dla mazowieckiej policji, bo w jej szeregi wstąpiło aż 182 funkcjonariuszy. Po raz pierwszy uroczystość ślubowania odbyła się w hali Radomskiego Centrum Sportu i zgromadziła kilkuset gości. Uroczystość dopełniły odznaczenia państwowe i resortowe oraz wyróżnienia dla mazowieckich stróżów prawa. Dla wszystkich policjanci i pracownicy policji przygotowali pokazy i stanowiska informacyjne.

W środę, 4 stycznia w hali Radomskiego Centrum Sportu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Szeregi mazowieckiego garnizonu Policji zasiliło 182 funkcjonariuszy, w tym 46 kobiet. Nowi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Słowa roty wypowiadali z tym większą dumą i wzruszeniem, bo w obecności licznie zgromadzonych rodzin i przyjaciół. Ceremonii po raz pierwszy mogli przyglądać się studenci oraz uczniowie klas mundurowych, którzy przybyli ze swoimi nauczycielami. Dla wszystkich ślubowanie było zwieńczeniem wielu starań i spełnieniem zawodowych marzeń, a równocześnie początkiem niezwykłej, policyjnej drogi.

W uroczystości wzięli udział: Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, insp. Jakub Gorczyński I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu: insp. Piotr Janik i insp. Dariusz Król, Przewodniczący Związku Zawodowego NSZZP mł. insp. Dariusz Brzezicki, dr Elżbieta Kielska Rektor Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, prof. dr hab. Sławomir Bukowski Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, ks. Jarosław Rożek kapelan mazowieckiej komendy, kadra kierownicza mazowieckiego garnizonu Policji, studenci radomskich uczelni wyższych, uczniowie klas mundurowych oraz licznie przybyli najbliżsi ślubujących policjantów. Dowódcą uroczystości był kom. Szymon Duraziński z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu.

Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec: „ Służenie w Polskiej Policji to zaszczyt i honor, życzę Państwu, żebyście też tego doświadczyli. Dziękuję rodzicom za wychowanie w duchu patriotyzmu, odpowiedzialności oraz chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Życzę Wam, żebyście ukończyli kurs podstawowy z dobrymi wynikami i wrócili do swoich jednostek macierzystych, by stać się ważnym elementem w zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku publicznego całego Mazowsza. Do moich kolegów i koleżanek, odznaczonych medalami oraz odznaczeniami resortowymi to jest dla mnie ogromny zaszczyt z wami współpracować. Te medale są wyróżnieniem dla was za ambitną pracę”. Ponadto komendant zwrócił się do uczniów klas mundurowych, zachęcając do rozważenia możliwości wstąpienia w szeregi Policji oraz złożył wszystkim obecnym noworoczne życzenia.

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz zwrócił się do nowych policjantów słowami: „Gratuluje państwu decyzji związania swojego życia zawodowego z mundurem policjanta, ze służbą dla ojczyzny, dla drugiego człowieka, ze służbą na rzecz bezpieczeństwa w naszym państwie. Możecie być państwo dumni, że od dziś nosicie mundur polskiego policjanta (…). Przed państwem kurs podstawowy, to będzie wielkie wyzwanie. Życzę, żebyście państwo wytrwali w służbie”. Podziękował rodzinom i bliskim za to, że wspierają nowych funkcjonariuszy, złożył życzenia noworoczne oraz pogratulował również wyróżnionym policjantom.

Ks. Jarosław Rożek kapelan mazowieckiej komendy powiedział do ślubujących policjantów: „Życzę wam odwagi, być dzisiaj policjantem to nie tylko zewnętrznie trzeba być silnym, ale także wewnętrznie (...). Dobry policjant to dobry człowiek, a dobry człowiek jest silny duchem". 

Dzisiejsza uroczystość była wydarzeniem szczególnym, nie tylko ze względu na przyjęcie nowych policjantów, którzy wygłosili słowa roty ślubowania i rozpoczęli służbę w mazowieckiej Policji, ale także ze względu na wręczone wyjątkowe wyróżnienia – nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za Długoletnią Służbę” oraz przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaki „Zasłużony Policjant”. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec udekorowali 7 osób „Medalem za Długoletnią Służbę”. Złotą odznaką wyróżniono 2 funkcjonariuszy, srebrną otrzymało 4 policjantów, natomiast brązową odznakę nadano jednej osobie. Decyzją Ministra MSWiA nadano także 2 srebrne „Odznaki Zasłużony Policjant” oraz 4 brązowe. Ponadto wręczono listy gratulacyjne Komendanta Głównego Policji dwóm laureatom 15 edycji konkursu „Policjant który mi pomógł”. Wręczone zostały także podziękowania Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Zagrzebiu Andrzeja Jasionowskiego dla sierż. szt. Marcina Celiego z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu, który profesjonalnie i z zaangażowaniem, podczas tegorocznych wakacji pełnił służbę w Chorwacji, w rejonie Splitu, gdzie m.in. uratował życie nastolatkowi, o czym pisaliśmy  tutaj

Funkcjonariusze mazowieckiej komendy przygotowali stoiska informacyjne. Osoby rozważające służbę w Policji miały możliwość bezpośredniego uzyskania szczegółowych informacji, dotyczących zasad rekrutacji i jej poszczególnych etapów, których udzielali pracownicy Wydziału Kadr i Szkolenia. Na stoisku przygotowanym przez Wydział Prewencji można było zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, zrobić pamiątkowe zdjęcie z maskotką Komisarzem Zebrą, zobaczyć służbowe psy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. O swojej pracy, wyposażeniu i sprzęcie, którego używają, opowiadali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Konterorystycznego Policji w Radomiu, Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu oraz Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu.

Nowo przyjęci do mazowieckiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni spośród wielu kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Przeszli przez następujące jego etapy: test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Ślubujący dziś policjanci zasilą szeregi następujących jednostek organizacyjnych Policji: KPP Ciechanów – 8, KPP Garwolin – 4, KPP Gostynin – 1, KPP Grójec- 7, KPP Kozienice – 1, KPP Łosice -2, KPP Maków Maz. - 2, KPP Mława – 3, KMP Ostrołęka – 5, KPP Ostrów Maz. - 6, KMP Płock – 5, KPP Płońsk – 5, KPP Przasnysz – 5, KPP Pułtusk – 5, KMP Radom – 20, KMP Siedlce – 5, KPP Sierpc – 3, KPP Sochaczew – 2, KPP Sokołów Podl. - 2, KPP Szydłowiec – 4, KPP Węgrów - 5, KPP Wyszków – 4, KPP Zwoleń – 3, KPP Żuromin – 2, KPP Żyrardów – 1, OPP Radom – 30, OPP Siedlce – 7, OPP Płock – 24, OPP Płock z miejscem pełnienia służby w Ostrołęce – 6.

W 2023 roku planowane są kolejne przyjęcia w szeregi Policji, w niżej wymienionych terminach:

 • 27 lutego
 • 5 maja
 • 3 lipca
 • 23 sierpnia
 • 27 października
 • 28 grudnia.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

W całym garnizonie mazowieckim służy 5705 policjantów.

Komentarze naszych czytelników

 • PO za kraty

  2023-01-04 19:49:31

  Trzeba wsadzić odpowiedzialnych za nie budowę stadionu

 • były członek dobrze poinformowany!

  2023-01-04 19:55:23

  PO za kraty, RADOM to PiS   - to Wojciech śCiPoR - członek rady społecznej miejskiego szpitala, jego komentarze pokazują kim jest i kogo reprezentuje.

 • Obraz życia Polaka za PO i za PiS!!

  2023-01-04 19:56:34

  Chleb zwykły  PO 1,79 zł             PiS  5,40 zł

  Mleko PO 1,99 zł                          PiS  4,20 zł

  Masło PO 3,90 zł                          PiS  9,90 zł

  Olej napędowy PO 4,08 zł          PiS  8,49 zł

  Węgiel 1 tona PO 400 zł             PiS 4000 zł

 • Szarańcza = PiS

  2023-01-04 20:02:49

  Ile szkód spowodował Macierewicz w WP nigdy się nie dowiemy, ile kosztowała tzw. Podkomisja Smoleńska, tego nie wie nikt, nawet NIK. Dlaczego Macierewicz korzysta z ochrony i limuzyny rządowej nie wiem, nie rozumiem, nie ogarniam. Powszechnie wiadomo, że za zerwanie umowy na Caracale Polska zapłaciła 80 mln zł. To najgorsza i najdroższa ekipa rządząca w historii wolnej Polski, to szarańcza.

 • ORŻNĄŁ nowe logo Orlen

  2023-01-04 20:03:41

  Przez prawie rok ORLEN doił firmy transportowe z VAT, a obywateli z kasy i teraz jeszcze się tym szczycą. Tylko PiS może traktować swoich wyborców jak kompletne dzbany. A oni to uwielbiają... Niejaki Adam Czyżewski /PKN ORLEN/ obwieścił, że brak obniżki cen paliw spowodowany był troską o interesy Polaków. Niebywały cynizm i bezczelność dla usprawiedliwienia pospolitego złodziejstwa.

 • Ludzie nie darują tego PiSowi

  2023-01-04 20:05:41

  Dzięki temu wałowi mamy wyższą inflację i droższe produkty w sklepach a dojnozmienny rząd PiS odbierze sobie VAT, obniżony tarczą antyinflacyjną, jako dywidendę z Orlenu. Tak się dyma Polaków bez mydła!

 • 123

  2023-01-04 20:24:38

  Jbc pis

 • 123

  2023-01-04 20:25:12

  ***** patologicznych zlodziei z ***

 • 123

  2023-01-04 20:26:59

  Sila klamstwa

 • Wierszyk dla prezesa......

  2023-01-04 20:37:34

  Dziś życzenia prezesowi,

  Dobrej kaszki, miękkiej pryczy,

  Z głębi serca dziś to powiem,

  To ci naród szczerze życzy,

  Byś piętrowe tam miał kojo,

  By zbyt długo spać nie dali,

  Byś był z całą bandą swoją,

  By twe imię tam wołali,

  Żeby ping-pong całą dobę,

  Telewizor czasem dali,

  I spacerniak odlotowy,

  By nie zawsze w zupę szczali,

  A by nie być smutnym, w ciszy,

  W celu wielu nowych doznań,

  Niech ci szczęście tam dopisze,

  Pod prysznicem kogoś poznaj!

 • W PiS du z PiSo MO i ZOMO

  2023-01-04 23:10:12

  Komendant Gówny nie przybył. Waruje z granatnikiem przy łóżku szpitalnym Jarka.  Na szczęście to już kolejne pokolenie bez podPisu.  Siła kłamstwa do nich jeszcze nie dotarła. 

 • W PiS du z PiSo MO i ZOMO oraz Jarka ORMO

  2023-01-04 23:10:56

  Komendant Gówny nie przybył. Waruje z granatnikiem przy łóżku szpitalnym Jarka.  Na szczęście to już kolejne pokolenie bez podPisu.  Siła kłamstwa do nich jeszcze nie dotarła. 

 • PiStan

  2023-01-04 23:26:25

  Biedny Antek Antonowicz ochlał się  w drodze powrotnej że Smoleńska wody brzozowej i go do dziś trzyma. Nawet jak wody święconej popije. I to jest jego racja stanu. 

 • PiStan Jarka

  2023-01-04 23:27:09

  Biedny Antek Antonowicz ochlał się  w drodze powrotnej że Smoleńska wody brzozowej i go do dziś trzyma. Nawet jak wody święconej popije. I to jest jego racja stanu. 

 • PiStan Jarka polic majstra

  2023-01-04 23:27:39

  Biedny Antek Antonowicz ochlał się  w drodze powrotnej że Smoleńska wody brzozowej i go do dziś trzyma. Nawet jak wody święconej popije. I to jest jego racja stanu. 

 • PiStan Jarka polic majstra z Polic

  2023-01-04 23:27:50

  Biedny Antek Antonowicz ochlał się  w drodze powrotnej że Smoleńska wody brzozowej i go do dziś trzyma. Nawet jak wody święconej popije. I to jest jego racja stanu. 

 • PiStan Jarka polic majstra z Polic Obajtka

  2023-01-04 23:28:32

  Biedny Antek Antonowicz ochlał się  w drodze powrotnej że Smoleńska wody brzozowej i go do dziś trzyma. Nawet jak wody święconej popije. I to jest jego racja stanu. 

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-05 00:18:04

  SERDECZNE GRATULACJE.P.S.Wszędzie powyżej,jeden i ten sam chory na dekiel od wicia i frycia tęczowy RADOSŁAWa MAŁYSAą z PO.

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-05 00:18:10

  SERDECZNE GRATULACJE.P.S.Wszędzie powyżej,jeden i ten sam chory na dekiel od wicia i frycia tęczowy RADOSŁAWa MAŁYSAą z PO

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-05 00:18:16

  SERDECZNE GRATULACJE.P.S.Wszędzie powyżej,jeden i ten sam chory na dekiel od wicia i frycia tęczowy RADOSŁAWa MAŁYSAą z PO

 • Dzięki PiS będziemy dziadami

  2023-01-05 07:49:05

  Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapewniała Polaków, że rachunki za ciepło podczas tej zimy nie wzrosną bardziej niż o 42 proc. Groziła ciepłowniom karami finansowymi. Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, w praktyce rządowy system zamrożenia cen nie zadziałał. Polskę właśnie ogarnia nowa fala rujnujących podwyżek, nawet o 432 proc.

 • Do RADOM to PiS

  2023-01-05 07:59:05

  Człowieku czy nie jest Ci wstyd będąc członkiem rady społecznej szpitala radomskiego obrażać ludzi. Czy chrześcijanin tak robi, chyba , że udajesz katolika?

 • Bijące serce partii PiS

  2023-01-05 11:52:20

  na sztandarze OJCZYZNA i PRAWO ! a sprawiedliwość nadal Kudupel z Kurduplem Ojczyżnie wymierza. I jeszcze dodają tak nam dopomóż Bóg Jarek

 • Bijące serce partii PiS !

  2023-01-05 11:52:57

  na sztandarze OJCZYZNA i PRAWO ! a sprawiedliwość nadal Kurupel z Kurduplem Ojczyżnie wymierza. I jeszcze dodają tak nam dopomóż Bóg Jarek

 • Bijące serce partii PiS ! i końca nie widać

  2023-01-05 11:53:16

  na sztandarze OJCZYZNA i PRAWO ! a sprawiedliwość nadal Kurupel z Kurduplem Ojczyżnie wymierza. I jeszcze dodają tak nam dopomóż Bóg Jarek

 • Bijące serce partii PiS ! i końca nie widać.

  2023-01-05 11:53:48

  na sztandarze OJCZYZNA i PRAWO ! a sprawiedliwość nadal Kurupel z Kurduplem Ojczyżnie wymierza. I jeszcze dodają tak nam dopomóż Bóg Jarek. Ile to jeszcze trwam mać. 

 • Bijące serce partii PiS ! i końca nie widać.!

  2023-01-05 11:54:06

  na sztandarze OJCZYZNA i PRAWO ! a sprawiedliwość nadal Kurupel z Kurduplem Ojczyżnie wymierza. I jeszcze dodają tak nam dopomóż Bóg Jarek. Ile to jeszcze trwam mać. 

 • Bijące serce partii PiS ! i końca nie widać.!!

  2023-01-05 11:54:14

  na sztandarze OJCZYZNA i PRAWO ! a sprawiedliwość nadal Kurupel z Kurduplem Ojczyżnie wymierza. I jeszcze dodają tak nam dopomóż Bóg Jarek. Ile to jeszcze trwam mać. 

 • Bijące serce partii PiS ! i końca nie widać.!!!

  2023-01-05 11:54:22

  na sztandarze OJCZYZNA i PRAWO ! a sprawiedliwość nadal Kurupel z Kurduplem Ojczyżnie wymierza. I jeszcze dodają tak nam dopomóż Bóg Jarek. Ile to jeszcze trwam mać. 

 • Bijące serce partii PiS ! i końca nie widać.!!!!

  2023-01-05 11:54:33

  na sztandarze OJCZYZNA i PRAWO ! a sprawiedliwość nadal Kurupel z Kurduplem Ojczyżnie wymierza. I jeszcze dodają tak nam dopomóż Bóg Jarek. Ile to jeszcze trwam mać. 

 • Bijące serce partii PiS ! i końca nie widać.!!!!!

  2023-01-05 11:55:22

  na sztandarze OJCZYZNA i PRAWO ! a sprawiedliwość nadal Kurupel z Kurduplem Ojczyżnie wymierza. I jeszcze dodają tak nam dopomóż Bóg Jarek. Ile to jeszcze trwam mać. Policja jest dla obywatela tego kraju a nie dla kaczych zboczeńców

 • 123

  2023-01-05 15:29:27

  ***** ***

  #sila klamstwa

 • J+++Ć PO = +++++ ++

  2023-01-06 00:58:32

  Tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą wszędzie powyżej.Tobie to ktoś nas..ł do ,,mózgu,, i zapomniał dokręcić dekiel.Jesteś czub nad czubami.Prawdziwy POmyleniec.

 • J+++Ć PO = +++++ ++

  2023-01-06 00:59:25

  Tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą wszędzie powyżej.Tobie to ktoś nas..ł do ,,mózgu,, i zapomniał dokręcić dekiel.Jesteś czub nad czubami.Prawdziwy POmyleniec

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-06 01:45:24

  W ,,szpitalu,, na Józefowie lekarka chodziła nawalona jak smok.

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-06 01:45:36

  W ,,szpitalu,, na Józefowie lekarka chodziła nawalona jak smok

 • Powyżej Wojciech śCiPoR!

  2023-01-06 14:39:41

  członek rady społecznej miejskiego szpitala wystawiony przez PiS, reprezentuje sobą i swoją partię idealnie!

 • lucjan

  2023-01-06 22:30:12

  do RADOM to PIS +++++ zdechnij wreszcie kuuuurrrwwwoooo pisowska

 • lucjan

  2023-01-07 16:15:52

  do RADOM to PIS +++++ zdechnij wreszcie kuuuurrrwwwoooo pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:16:07

  do RADOM to PIS +++++ zdechnij wreszcie kuuuurrrwwwoooo pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:16:27

  do  RADOM to PIS +++++ zdechnij wreszcie kuuuurrrwwwoooo pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:16:46

  do  RADOM to  PIS +++++ zdechnij wreszcie kuuuurrrwwwoooo pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:16:52

  do  RADOM to  PIS  +++++ zdechnij wreszcie kuuuurrrwwwoooo pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:16:57

  do  RADOM to  PIS  +++++  zdechnij wreszcie kuuuurrrwwwoooo pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:17:02

  do  RADOM to  PIS  +++++  zdechnij  wreszcie kuuuurrrwwwoooo pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:17:08

  do  RADOM to  PIS  +++++  zdechnij  wreszcie  kuuuurrrwwwoooo pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:17:12

  do  RADOM to  PIS  +++++  zdechnij  wreszcie  kuuuurrrwwwoooo  pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:17:20

  do  RADOM  to  PIS  +++++  zdechnij  wreszcie  kuuuurrrwwwoooo  pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:17:52

  do  RADOM   to  PIS  +++++  zdechnij  wreszcie  kuuuurrrwwwoooo  pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:17:57

  do  RADOM   to   PIS  +++++  zdechnij  wreszcie  kuuuurrrwwwoooo  pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:18:05

  do  RADOM   to   PIS  +++++   zdechnij  wreszcie  kuuuurrrwwwoooo  pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:18:12

  do  RADOM   to   PIS  +++++   zdechnij   wreszcie  kuuuurrrwwwoooo  pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:18:22

  do  RADOM   to   PIS  +++++   zdechnij   wreszcie  kuuuurrrwwwoooo   pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:18:34

  do   RADOM   to   PIS  +++++   zdechnij   wreszcie  kuuuurrrwwwoooo   pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:18:41

  do   RADOM    to   PIS  +++++   zdechnij   wreszcie  kuuuurrrwwwoooo   pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:18:47

  do   RADOM    to   PIS   +++++   zdechnij   wreszcie  kuuuurrrwwwoooo   pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:18:52

  do   RADOM    to   PIS   +++++    zdechnij   wreszcie  kuuuurrrwwwoooo   pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:18:58

  do   RADOM    to   PIS   +++++    zdechnij    wreszcie  kuuuurrrwwwoooo   pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:19:03

  do   RADOM    to   PIS   +++++    zdechnij    wreszcie   kuuuurrrwwwoooo   pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:19:11

  do   RADOM    to   PIS   +++++    zdechnij    wreszcie   kuuuurrrwwwoooo    pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:19:41

  do   RADOM     to   PIS   +++++    zdechnij    wreszcie   kuuuurrrwwwoooo    pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:19:47

  do   RADOM     to    PIS   +++++    zdechnij    wreszcie   kuuuurrrwwwoooo    pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:19:51

  do   RADOM     to    PIS    +++++    zdechnij    wreszcie   kuuuurrrwwwoooo    pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:19:55

  do   RADOM     to    PIS    +++++     zdechnij    wreszcie   kuuuurrrwwwoooo    pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:19:59

  do   RADOM     to    PIS    +++++     zdechnij     wreszcie   kuuuurrrwwwoooo    pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:20:02

  do   RADOM     to    PIS    +++++     zdechnij     wreszcie    kuuuurrrwwwoooo    pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:20:07

  do   RADOM     to    PIS    +++++     zdechnij     wreszcie    kuuuurrrwwwoooo     pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:21:59

  do    RADOM     to    PIS    +++++     zdechnij     wreszcie    kuuuurrrwwwoooo     pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:22:04

  do    RADOM      to    PIS    +++++     zdechnij     wreszcie    kuuuurrrwwwoooo     pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:22:08

  do    RADOM      to     PIS    +++++     zdechnij     wreszcie    kuuuurrrwwwoooo     pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:22:12

  do    RADOM      to     PIS     +++++     zdechnij     wreszcie    kuuuurrrwwwoooo     pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:22:16

  do    RADOM      to     PIS     +++++      zdechnij     wreszcie    kuuuurrrwwwoooo     pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:22:21

  do    RADOM      to     PIS     +++++      zdechnij      wreszcie    kuuuurrrwwwoooo     pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:22:24

  do    RADOM      to     PIS     +++++      zdechnij      wreszcie     kuuuurrrwwwoooo     pisowska.

 • lucjan.

  2023-01-07 16:22:28

  do    RADOM      to     PIS     +++++      zdechnij      wreszcie     kuuuurrrwwwoooo      pisowska.

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-07 17:03:43

  Oooo? Powyżej stylistka (PO) z  budowy wróciła.Pelna kultura.Jak to u POspólstwa PO trzech klasach 

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-07 17:04:27

  Oooo? Powyżej stylistka (PO) tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą z  budowy wróciła.Pelna kultura.Jak to u POspólstwa PO trzech klasach 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych