Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów

dm, UM Radom 2022-09-22 16:04:00

Rozpoczął się nabór wniosków o stypendia kanadyjskiej fundacji Polish Orphans Charity. Są one przyznawane już od 16 lat.

- To stypendia dla sierot i dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, którym chcemy pomóc w rozwoju artystycznych zdolności. Nie patrzymy tu na szczególne osiągnięcia. Dla nas najważniejsze jest to, aby pomóc dzieciom i młodzieży w rozpoczęciu artystycznej drogi - przypomina pełnomocnik fundacji i przewodniczący kapituły Krzysztof Gajewski.

W tej edycji do podziału jest kwota prawie 37 tysięcy złotych. Zostanie przyznanych 12 stypendiów w kwocie 3076 złotych netto. Zgodnie z regulaminem stypendium może być wykorzystane wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentu muzycznego, zakup sprzętu i materiałów potrzebnych do pracy twórczej czy opłacenie udziału w warsztatach artystycznych. - Bardzo się cieszę, że już od 16 lat możemy przyznawać stypendia, która umożliwiają dzieciom i młodzieży rozwój pasji i zainteresowań. Mamy wiele przykładów rozwoju zawodowych karier naszych stypendystów, którzy wcześniej zdobywali umiejętności właśnie dzięki pomocy fundacji Polish Orphans Charity. Dziękuję za zaangażowanie naszym kanadyjskim partnerom, a dzieci i młodzież zachęcam do składania wniosków - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium już się rozpoczął. Potrwa do 15 października. Wnioski należy składać w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Kilińskiego 30, pok. 272. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 48 36 20 689. Wzór wniosku i regulamin są dostępne na stronie: https://bip.radom.pl/ra/zalatw-sprawe/stypendia/13154,Stypendium-Polish-Orphans-Charity.html

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych