Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Rusza głosowanie na Budżet Obywatelski

dm, UM Radom 2023-08-07 17:31:00

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. - Budżet Obywatelski to narzędzie, które pozwala zmieniać nasze miasto. Efekty jego realizacji są już widoczne praktycznie w całym mieście. Teraz nadszedł ten moment, w którym to mieszkańcy zdecydują, gdzie i jakie projekty będą realizowane w przyszłym roku - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Radomianie mogą wybierać spośród 277 propozycji, które znalazły się na karcie do głosowania. - Są wśród nich zarówno projekty duże infrastrukturalne, jak i drobne, poprawiające jakość życia. Najwięcej pomysłów dotyczy infrastruktury miejskiej, a także sportu i organizacji wydarzeń kulturalnych. Nie brakuje też projektów poświęconych ekologii, infrastrukturze rekreacyjnej, rowerowej oraz projektów dotyczących promocji zdrowia - wymienia Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

W przyszłym roku na realizację zwycięskich projektów zostanie przeznaczona kwota 7 mln 458 tys. złotych. Zgłoszone projekty są podzielone na trzy grupy: projekty o szacunkowej wartości do 100 tysięcy złotych, projekty od 100 do 600 tysięcy złotych i projekty powyżej 600 tys. zł. W kategorii do 100 tysięcy złotych głosować można na 147 projektów, od 100 tys. do 600 tys. na 100 projektów, a powyżej 600 tysięcy złotych na 30. Każda osoba może zagłosować na dowolną liczbę projektów.

Tradycyjnie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie www.konsultacje.radom.pl. Ponadto można głosować w trzech stacjonarnych punktach:

  •  w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19),
  •  w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
  •  w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15.

W tym roku powracają mobilne punkty głosowania. Pierwszy z nich pojawi się już 9 sierpnia w parku na Obozisku. Harmonogram kolejnych punktów będzie publikowany na bieżąco na stronie www.konsultacje.radom.pl.

Głosowanie potrwa do 27 sierpnia, a lista zwycięskich projektów zostanie opublikowana do 15 września.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych