Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Rok szkolny 2021/2022 zakończony

dm, UM Radom 2022-06-25 14:04:00

Świadectwa szkolne wręczone. Czas na letni odpoczynek. W Radomiu wakacje zaczynają się dla ponad 36 tysięcy dzieci i młodzieży. - Miniony rok szkolny był wyjątkowy. Był to czas wyzwań, z którymi radomska oświata poradziła sobie bardzo dobrze - ocenia wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

- W czasie pandemii, m.in. dzięki ujednoliceniu systemów informatycznych i przeprowadzonym szkoleniom, miejskie placówki efektywnie realizowały zdalne nauczanie. Z kolei po wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą, radomskie szkoły przyjęły około 700 dzieci z Ukrainy. W trzech szkołach powstały oddziały przygotowawcze, w których przede wszystkim został położony nacisk na naukę języka polskiego. Dzieci były też przyjmowane do klas ogólnodostępnych w wielu innych placówkach - wylicza Katarzyna Kalinowska.

W mijającym rok szkolnym miasto pozyskało prawie 5,5 mln złotych ze źródeł zewnętrznych m.in. na poprawę wyposażenia placówek oświatowych. W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” wsparcie otrzymało 35 szkół podstawowych, a z programu „Aktywna tablica” skorzystało 19 szkół. W minionym roku szkolnym została też podpisana nowa umowa dotycząca funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą, który jest oceniany jako jeden z najnowocześniejszych w Polsce. W nowym modelu funkcjonowania systemu, wszystkie aplikacje zostały przeniesione do publicznej chmury na serwery wykonawców. Pojawiły się też nowe aplikacje wspierające cyfryzację radomskiej oświaty.

- Realizujemy też kilka ważnych dla radomskiej oświaty inwestycji. Już we wrześniu rozpocznie pracę nowe przedszkole przy u. Kujawskiej. Będzie to jedno z najnowocześniejszych przedszkoli w mieście. Dodatkowo, do nowego budynku przeniesie się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z ul. Toruńskiej - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. Trwa także termomodernizacja budynków oraz budowa nowego boiska przy Zespole Szkół Elektronicznych, budowa boisk sportowych przy Zespole Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”, przebudowa dachu budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14, budowa ogrodu sensorycznego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka oraz przebudowa instalacji c.o. w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26.

Komentarze naszych czytelników

 • Nauczyciele z Radomia

  2022-06-24 18:49:40

  Nie tylko uczniowie odchodzą ze szkół. Podwyzki dotyczyły tylko MEN 11% czyli 609 zł na etat nauczyciele 0% czyli 0 zł na etat. Dziękujemy PiS na nich nie głosujemy.

 • lucjan.

  2022-06-25 04:45:37

  RADOSŁAWa MAŁYSAą PO-wyżej TY debilKO.

 • RADOM to PIS ++++!

  2022-06-26 04:10:56

  SERDECZNE GRATULACJE DLA DZIECI I MŁODZIERZY 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych