Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Remont i objazdy odcinków ulicy Folwarcznej

dm, MZDiK 2024-06-23 10:02:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami drogowymi oraz czasowym zamknięciem odcinków ulicy Folwarcznej, od dnia 25 czerwca 2024 roku (wtorek) od około godziny 8:00 aż do odwołania zostanie wprowadzony objazd na Kapturze dla autobusów linii 15.

Zaplanowane roboty drogowe związane z wymianą nawierzchni jezdni i regulacją studzienek kanalizacyjnych będą prowadzone na dwóch odcinkach ulicy Folwarcznej: od Polnej do Mokrej i od łuku za Radosława do Letniskowej (z możliwością wyjazdu autobusów z pętli w kierunku Czarnieckiego). Warunkowo na obu remontowanych odcinkach będzie dopuszczony dojazd do posesji. Podczas ewentualnych całkowitych zamknięć odcinków tej ulicy oznakowany objazd do jej środkowego fragmentu będzie możliwy ulicami Polną i Iglastą bądź Myśliwską i Iglastą. Sugerowany dojazd od ulicy Wernera przebiega przez ulice Kraszewskiego i Mokrą.

Autobusy miejskie linii 15 będą do odwołania kursowały następującym objazdem: w kierunku pętli Kaptur ulicami Chłodną, Wernera, Czarnieckiego i Folwarczną, a w kierunku pętli Janiszpol lub Makowiec ulicami Folwarczną, Czarnieckiego,  Folwarczną (zawracanie na pętli na Koniówce), Czarnieckiego, Wernera i Polną. Zawieszone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków: Chłodna / Folwarczna 04 (w kierunku Folwarcznej), Folwarczna / Chłodna 01 (w kierunku Polnej), Folwarczna / Mokra (NŻ) 02 (w kierunku Czarnieckiego) oraz Folwarczna / Iglasta 03 i 04 (w obu kierunkach). Na trasie objazdu dla autobusów linii 15 będzie obowiązywał wyłącznie przystanek Wernera / Chłodna 06 (w kierunku Czarnieckiego).

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach SDIP na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym powyższymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w tym rejonie i o stosowanie się do zmienionego oznakowania dróg bądź do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania tam ruchem.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych