Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Rekordowy wynik WOŚP w Radomiu

dm, UM Radom 2024-01-29 11:38:00

Ponad 531 tysięcy złotych – tyle trafiło do puszek wolontariuszy i stacjonarnych skarbon podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu – poinformował radomski sztab WOŚP. To oznacza, że padł nowy rekord. Już teraz zebrana kwota jest o 13 tysięcy złotych wyższa niż zeszłoroczna. Ostateczny wynik na pewno będzie większy, ponieważ trwają jeszcze licytacje.

W tym roku na ulice Radomia wyszło 340 wolontariuszy z puszkami, którzy zbierali pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc.

Jak co roku, kwestował m.in. prezydent Radosław Witkowski, który zebrał ponad 8 tysięcy złotych. Kwestowali też zastępcy prezydenta: Katarzyna Kalinowska, Marta Michalska-Wilk oraz Mateusz Tyczyński.

Zbiórce pieniędzy, tradycyjnie towarzyszył koncert na Rynku zorganizowany przy wsparciu miasta i Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wystąpiły głównie radomskie zespoły, a gwiazdą niedzielnego wieczoru była Jula.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych