Akcja „Pirat Stop”, realizowana przez mazowiecką drogówkę skierowana była głównie na eliminowanie agresywnych zachowań kierujących oraz egzekwowanie ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze prowadzili kontrole prędkości organizując pomiary kaskadowe oraz wykorzystując videorejestratory w radiowozach i motocyklach. Działania prowadzone były w piątek, w godzinach od 15.00 do 19.00, w sobotę od 9.00-13 i niedzielę w godzinach 15.00 – 19.00. Tylko na terenie 4 jednostek, ze wszystkich biorących udział w działaniach, tj. KMP Radom, KMP Ostrołęka, KPP Płońsk i KPP Białobrzegi policjanci skontrolowali 554 pojazdy i nałożyli 463 mandaty karne, głównie, za niestosowanie się do ograniczeń prędkości. Niechlubny rekord prędkości padł na terenie KPP Białobrzegi, gdzie kierujący motocyklem 33-latek na „siódemce” poruszał się z prędkością blisko 200 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.
Raport: weekend na drogach
Mazowieccy policjanci w ciągu minionego weekendu realizowali działania „Pirat Stop”. Akcja prowadzona była na drogach krajowych 7, 61, 62. Były wypadkii nietrzeźwi kierowcy - posypały sie mandaty.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
Ruszyła akcja mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny Autokar - wakacje 2026”
Rozpoczęły się wakacje. MOSiR przedstawił harmonogram Akcji Lato
Broń przedstawiła plan sparingów. Klub masowo opuszczają zawodnicy
Radomianie koncertowo rozpoczęli wakacje! Lato z Radiem i Telewizją Polską na Borkach [FOTO]
Lato z Radiem i Telewizją Polską zawitało do Radomia. Mnóstwo atrakcji dla mieszkańców [FOTO]