Sobota 22 czerwca
Pauliny, Flawiusza, Agenora
RADOM aktualna pogoda

Radomskie Obchody Święta Niepodległości

dm, UM Radom 2023-11-13 09:01:00

Z udziałem parlamentarzystów, władz miasta, służb mundurowych oraz przedstawicieli organizacji społecznych i młodzieży w Radomiu odbyły się oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

Rozpoczęła je msza św. w katedrze, po której uczestnicy uroczystości przeszli na Rynek. Tu radomianie wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy, został odczytany Apel Pamięci, a pod pomnikiem Czynu Legionów zostały złożone kwiaty.
Prezydent Radosław Witkowski, oddając hołd bohaterom niepodległej Rzeczpospolitej, którzy walczyli o wolność Ojczyzny, podkreślił, że dziś naszym wspólnym zadaniem jest strzec daru wolności, który nie został nam dany raz na zawsze.

– Zadaniem, które postawiła przed nami wszystkimi historia jest troska o trwałość naszych sojuszy politycznych i militarnych oraz o wartości, na których zostały one zbudowane. Patriotyzm to bowiem nie tylko duma z historii i narodowych symboli. To także wola i umiejętność budowania wspólnoty i wzmacniana więzi z sojusznikami w Unii Europejskiej i w NATO. To budowanie relacji, które muszą być wyjątkowo silne w tych niepewnych czasach. 15 października niewątpliwie uczyniliśmy ważny krok w tym kierunku. Powiedzieliśmy jednoznacznie, że chcemy Polski demokratycznej, praworządnej i tolerancyjnej. Polski, pod której flagą znajdzie się miejsce i szacunek dla każdego. Tak, jak 105 lat temu w sercach Polaków zagościła wielka nowa nadzieja, tak i dziś z optymizmem możemy spoglądać w przyszłość – mówił prezydent.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych