Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Radomskie Centrum Onkologii liderem w Polsce

dm 2023-02-26 16:44:00

Radomskie Centrum Onkologii zajmuje obecnie 1. miejsce w Polsce w rankingu ośrodków onkologicznych przyjaznych pacjentom!

4 miesiące temu Onkofundacja Alivia ogłosiła konkurs na szpital onkologiczny dziesięciolecia oraz lekarza przyjaznego chorym na raka. Jego celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych oraz lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. O tym, kto wygra zdecydują chorzy oraz ich bliscy! Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku.

Co roku ponad 170 tysięcy Polaków słyszy diagnozę nowotwór. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy. Niestety w Polsce nie istnieje publiczna i rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka. Pacjenci zmuszeni są do szukania informacji o jakości opieki na własną rękę.

Z pomocą przychodzi Onkofundacja Alivia, która od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl. To miejsce, gdzie zarówno pacjenci jak i ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki lub lekarza oraz zapoznać się z ocenami innych osób. Na portalu Onkomapa.pl zamieszczono już ponad 25 tysięcy ocen!

“Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji” - mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia.

Czas docenić wyjątkowych lekarzy i ośrodki onkologiczne

W tym roku Alivia chce podsumować 10 lat istnienia portalu i wyróżnić najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów na portalu Onkomapa.pl w Polsce i w poszczególnych województwach. Chorzy oraz ich bliscy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem formularza na stronie Onkomapa.pl. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. Pełny regulamin konkursu oraz aktualny ranking dostępne są na stronie: www.onkomapa.pl

Radomskie Centrum Onkologii liderem!

W rankingu ogólnopolskim prowadzi Radomskie Centrum Onkologii znajdujące się przy ul. Uniwersyteckiej 6. Placówkę oceniło już 177 osób, a średnia ocen wyniosła aż 4.8/5 punktów!

Pacjenci chwalą ośrodek między innymi za bardzo dobrą opiekę i nowoczesny sprzęt. “Od dwóch lat znajduję się pod opieką Radomskiego Centrum Onkologii i wiem, że nie mogłem lepiej trafić. Personel, od lekarzy po pielęgniarki i salowe, jest oddany pacjentowi, profesjonalny, pomocny i empatyczny. RCO dysponuje nie tylko świetnymi specjalistami, ale również nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu diagnostyka i leczenie są na najwyższym poziomie. Nikomu nie życzę choroby, ale jeśli kogoś dopadnie nowotwór, w takim miejscu na pewno ma większą szansę na uratowanie zdrowia i życia” - pisze jeden z pacjentów.

Pozytywne opinie płyną też od osób towarzyszących chorym w trakcie wizyt i leczenia w ośrodku: “Już po raz drugi ktoś z moich bliskich jest pacjentem RCO. I jestem pod ogromnym wrażeniem. Po "przejściu" kilku szpitali tu nareszcie poczułam że nasze problemy są ważne. Można zawsze liczyć na miłą i profesjonalną kadrę od lekarzy po cały personel pomocniczy. Oby jak najrzadziej trzeba było korzystać z takich usług ale jeśli już jest taka potrzeba to szczerze polecam tą placówkę”.

Więcej opinii można przeczytać na stronie: https://onkomapa.pl/placowka/radomskie-centrum-onkologii/938?page=1#opinions

Oprócz Radomskiego Centrum Onkologii pacjenci oraz ich bliscy mogą również głosować na Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, znajdujący się przy ul. Aleksandrowicza 5.

Komentarze naszych czytelników

 • im Radomskiego Czerwca 1976

  2023-02-25 09:49:10

  Jakie mają dofinansowanie od Kaczyńskiego rządu. Leczą tak jak Kaczyńskiego  bez kolejki i oczekiwania na NFZ

 • im Radomskiego Czerwca 1976.

  2023-02-25 09:50:21

  Jakie mają dofinansowanie od Kaczyńskiego rządu. Leczą tak jak Kaczyńskiego  bez kolejki i oczekiwania na NFZ.  

 • im Radomskiego Czerwca 1976..

  2023-02-25 09:51:18

  Jakie mają dofinansowanie od Kaczyńskiego rządu. Leczą tak jak Kaczyńskiego  bez kolejki i oczekiwania na NFZ.  Czym się różni i wyróżnia Kaczyński od zwykłego Obywatela

 • im Radomskiego Czerwca 1976...

  2023-02-25 09:51:28

  Jakie mają dofinansowanie od Kaczyńskiego rządu. Leczą tak jak Kaczyńskiego  bez kolejki i oczekiwania na NFZ.  Czym się różni i wyróżnia Kaczyński od zwykłego Obywatela

 • im Radomskiego Czerwca 1976....

  2023-02-25 09:51:35

  Jakie mają dofinansowanie od Kaczyńskiego rządu. Leczą tak jak Kaczyńskiego  bez kolejki i oczekiwania na NFZ.  Czym się różni i wyróżnia Kaczyński od zwykłego Obywatela

 • im Radomskiego Czerwca 1976.....

  2023-02-25 09:52:28

  Jakie mają dofinansowanie od Kaczyńskiego rządu. Leczą tak jak Kaczyńskiego  bez kolejki i oczekiwania na NFZ.  Czym się różni i wyróżnia Kaczyński od zwykłego Obywatela. Kaczyński powinien mieć Celę + w Tworkach

 • ^^^^^^^^^^^^^^^^

  2023-02-25 10:29:37

  Ciulu powyżej, ty już jesteś chory. Psychicznie powielając swoje durnowate i dziecinne wpisy. A ten portal to akceptuje. Obyś nie musiał się u nich leczyć.

 • Grzegorz Bankiewicz

  2023-02-25 14:11:58

  Radomskie Centrum Onkologii w Radomiu pod zarządem dr Doroty Ząbek to najlepszy ośrodek w Polsce, od personelu, od lekarzy po pielęgniarki i salowe. RCO jest oddany pacjentowi, profesjonalny, pomocny i empatyczny.  Pozdrowienia dla całej ekipy RCO w Radomiu.

 • Babcia 72

  2023-02-25 15:19:09

  Wielka szkoda,że nie mają izby przyjęć

 • Kosiba

  2023-02-25 19:13:30

  Lepiej tam nie trafić.

 • Agnieszka Musiał

  2023-02-25 21:01:49

  Gratuluję lekarzom, pielęgniarkom i całej obsłodze szpitala, zasłużyliście swoją pracą i zaangażowaniem i pomocą jaką dajecie pacjentom. Agnieszka

   

 • RADOM to PIS +++++

  2023-02-25 21:35:55

  TEN Czerwiec 1976 to tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą od wicia,frycia i Tatarka z Kielc.Właściela COZADZIEŃ,DAMI I RADIO REKORD W RADOMIU 

 • RADOM to PIS +++++

  2023-02-25 21:36:25

  TEN Czerwiec 1976 to tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą od wicia,frycia i Tatarka z Kielc.Właściela COZADZIEŃ,DAMI I RADIO REKORD W RADOMIU.

 • RADOM to PIS +++++

  2023-02-25 21:38:24

  SERDECZNE GRATULACJE DLA RADOMSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII

 • RADOM to PIS +++++

  2023-02-25 21:38:30

  SERDECZNE GRATULACJE DLA RADOMSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII.

 • Andrzej Wojtyna

  2023-02-26 11:44:04

  Serdeczne gratulacje! Jesteście wspaniali. Wszyscy : lekarze, pielęgniarki,  technicy z radioterapii i wspaniałe panie w recepcji. Bardzo dziękuję! 

 • Bdzikot Wanda

  2023-02-26 11:52:25

  Dziękuję za troskliwą opiekę   i leczenie męża i przemiły personel szpitala 

 • Barbara Urbańska

  2023-02-26 12:21:47

  Gratuluję, wielkie słowa uznania i podziękowania dla wszystkich pracowników medycznych i niemedycznych.  Wielki szacunek dla wszystkich. Pozdrawiam 

 • Adam

  2023-02-26 15:49:16

  Gorąco i serdecznie Pozdrawiam Radomskie Centrum Onkologii, w którym spędziłem ponad siedem miesięcy i miałem okazję poznać cześć personelu i panujące tam zasady.  W mojej ocenie, zostały  tam zbudowane fantastyczne warunki dla chorych oraz doskonale relacje między personelem, a pacjentami pełne empatii, zrozumienia, współczucia i otwartości w kontaktach. Będąc w RCO od pierwszych dni spotkałem się z ogromną życzliwością i chęcią niesienia pomocy. Panuje tam bardzo duża dyscyplina pracy i naprawdę bardzo dobre warunki lokalowe. Jest czysto i świeżo nie tylko na korytarzach i gabinetach zabiegowych, ale przede wszystkim  w salach pacjentów. Myślę, że ten Ośrodek może być wzorem do naśladowania dla innych placówek onkologii, a trzeba pamiętać, że uczymy się od najlepszym. 
  Chciałbym Gorąco Podziękować całemu personelowi, za ogromną determinację i profesjonalizm w pracy oraz życzliwość  jaka mnie spotkała w Państwa Ośrodku. Ponadto życzę Wam dalszym sukcesów w realizacji stawianych przed Wami zadaniami i pamiętajcie jak bardzo jesteście nam potrzebni.

  Z wyrazami szacunku

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych