Sobota 2 grudnia
Balbiny, Pauliny, Rafała
RADOM aktualna pogoda

Radomski Czerwiec Wolności z certyfikatem Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego

dm, UM Radom 2023-10-01 07:05:00

Zaczęło się w Radomiu – Radomski Czerwiec Wolności zdobył Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2023.

Celem organizowanego co roku konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych służących rozwojowi konkurencyjnych produktów Mazowsza. Produkty zgłaszane są w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, impreza turystyczna, obiekt, szlak oraz miejsce.

Wręczenie Certyfikatów odbyło się 28 września. Tę prestiżową nagrodę odebrał wiceprezydent Mateusz Tyczyński. – To dla nas bardzo cenne wyróżnienie. To wyraz docenienia tego, co robimy z pamięcią o Radomskim Czerwcu i tego, w jak atrakcyjny sposób potrafimy świętować. Możemy być dumni z tego, że polska i europejska droga do wolności zaczęła się w Radomiu, a jednocześnie zapraszać do udziału w obchodach kolejnych rocznic nie tylko radomian, ale także mieszkańców innych części województwa mazowieckiego. Ten certyfikat to na pewno znak jakości i mam nadzieję, że zachęci wiele osób, by w przyszłym roku, na kolejne obchody, do nas przyjechać – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Wśród najlepszych produktów turystycznych województwa mazowieckiego w 2023 r. decyzja jury znalazły się: Zaczęło się w Radomiu – Radomski Czerwiec Wolności, Muzeum Fabryki Norblina, Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art. Deco, Muzeum Łazienki Królewskie, Szlak Wkry oraz Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych