Sporym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się dzień otwarty zorganizowany w minioną sobotę w NFZ przy ul. Piastowskiej - ocenił Andrzej Karcz z radomskiej delegatury NFZ.
Przypomnijmy, ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniem i finansowaniu, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia. ZIP składa się z czterech głównych części - Serwisu informacyjnego Twój Portal, Informatora Gdzie się leczyć, Rejestru Usług Medycznych oraz strony Prawo do świadczeń zdrowotnych.
Rejestrując się w ZIP zyskać możemy szybki dostęp do informacji o prawie do świadczeń zdrowotnych, wiedzę o leczeniu i udzielonych świadczeniach oraz o przepisanych lekach, a także informację o kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie leczenia.
Jak uzyskać dostęp do ZIP
Żeby mieć dostęp do informacji o swoim leczeniu, danych medycznych i finansowaniu udzielonych świadczeń nazleży zapoznać się z zasadami korzystania z ZIP, a następnie wejść na stronę rejestracji i wypełnij zamieszczony formularz. Po wypełnieniu wniosku należy udać się z dowodem osobistym do oddziału NFZ w celu uzyskania danych dostępowych (identyfikator użytkownika oraz tymczasowe hasło). Po ich otrzymaniu można zacząć korzystać z serwisu. Zarówno rejestracja jak i korzystanie z serwisu są bezpłatne.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? DOŁĄCZ DO NAS FACEBOKU. ZRÓB TO TERAZ >
Radomianie chętnie rejestrują się w ZIP
Już ponad 400 osób liczy grupa radomian, która otrzymała login i hasło do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Jest to nowa, działająca od początku lipca usługa, dzięki której możemy dowiedzieć się m.in. o wysokości kosztów, jakie na nasze leczenie poniósł NFZ.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
Co z administracyjnym podziałem ruchu lotniczego z Okęcia na lotniska w Radomiu i Modlinie?
Po Radomiu krążyły podrabiane banknoty 500 zł. Policja rozbiła gang fałszerzy [WIDEO]
Złodziej BMW wpadł gdy... robił przejażdżkę ukradzionym samochodem
Radom zajął 200. miejsce w rankingu na najszczęśliwsze miasta świata. Oceniono 3400 miast na całym świecie