Sobota 2 grudnia
Balbiny, Pauliny, Rafała
RADOM aktualna pogoda

Radom wyróżniony w programie Polska Stolica Recyklingu

dm, UM Radom 2023-10-04 08:42:00

„Elektryczny las” powstanie jeszcze w tym roku na Godowie, w pobliżu obwodnicy południowej. Miasto otrzymało 694 sadzonki drzew – głównie dębów i buków – od Fundacji Odzyskaj Środowisko. To nagroda za zajęcie jednego z czołowych miejsc w pierwszej edycji programu Polska Stolica Recyklingu.

Wzięło w nim udział ponad 80 miast z całej Polski. Rywalizacja polegała na zbiórce elektrycznych śmieci przy wykorzystaniu charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach programu firma MB Recykling odbierała też sprzęt z domów, firm i placówek oświatowych. W zeszłym roku radomianie oddali ponad 69 tysięcy kilogramów elektrośmieci. Miasto otrzymało wyróżnienie w postaci medalu z frakcji pochodzących z recyklingu oraz sadzonki drzew.- Robimy wszystko, by kształtować właściwe postawy radomian i promować dobre praktyki jeśli chodzi o odbiór odpadów. Mamy świadomość, że jeśli tego nie będziemy robić, nasze środowisko będzie ulegało degradacji. Bardzo się cieszę, że radomianie tak aktywnie wzięli udział w programie – mówi prezydent Radosław Witkowski.

We września ruszyła druga edycja ogólnopolskiej rywalizacji miast oraz Instytucji. Radom ponownie uczestniczy w programie. W działania włączyło się także kilka szkół. Najlepsze miasto otrzyma tytuł i statuetkę Polskiej Stolicy Recyklingu, a zwycięska instytucja zdobędzie 50 000 złotych. – Instytucje chcące uczestniczyć w programie Polska Stolica Recyklingu powinny zarejestrować się na naszej stronie internetowej www.polskastolicarecyklingu.pl. Następnie otrzymają unikatowy kod, który będą rozpowszechniać wśród mieszkańców Radomia. W ten sposób nadawcy EKOzwrotów będą mogli wspierać wybrane instytucje – tłumaczy Malwina Szwarc z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Główną ideą Programu jest praktyczna edukacja ekologiczna koncentrująca się wokół recyklingu elektrycznych śmieci. Mieszkańcy Radomia mają do dyspozycji 31 czerwonych pojemników, bezpłatną infolinię 572 102 102 oraz formularz, dzięki którym mogą oddać elektryczne śmieci szybko, łatwo i bezpiecznie, mając pewność, że trafią one do profesjonalnych zakładów przetwarzania.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych