Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Radom nominowany do nagrody Super Samorząd

mkj 2014-01-20 11:12:00

Grupa młodzieży (do niedawna związana z Parlamentem Młodzieży Miasta Radomia) wraz z Miastem Radom została nominowana do nagrody Super Samorząd pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

''Czy jesteśmy otwarci?'' Rozmowa o kontaktach i dialogu młodzieży z samorządowcami odbyła się w październiku 2013r.

Nagroda ''Super Samorząd'' jest przyznawana najskuteczniejszym uczestnikom akcji - ''Masz głos masz wybór'' – tym, którzy nie tylko doprowadzą do konkretnej zmiany, ale także do ścisłej współpracy mieszkańców z lokalnymi władzami. Radomska Grupa Parlament Młodzieży realizuje zadanie Dostępni Samorządowcy.

- To ogromny sukces całej radomskiej młodzieży oraz naszego miasta - uważa Mateusz Wojcieszak- koordynator akcji. W jej ramach grupa młodzieży m.in. zorganizowała debatę z radnymi miejskimi, której celem było wypracowanie rozwiązań, dzięki którym mieszkańcom łatwiej będzie kontaktować się z lokalnymi władzami. Zgłoszono także wiele ciekawych pomysłów, które w najbliższej przyszłości zostaną zrealizowane. Stworzono również mobilną aplikację na telefony komórkowe „Poznaj swoich radnych”. Zawiera ona sylwetki radnych, dane kontaktowe i podstawowe informacje o Urzędzie Miejskim i Parlamencie Młodzieży. - Wkrótce w ramach projektu w Radomiu odbędą się spotkania radnych z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, a sami radni przeniosą część swoich dyżurów do miejskich kawiarni - zapowiada Mateusz Wojcieszak.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 28 lutego 2014 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Z jednej strony nagrody służą wspieraniu organizacji, które często działając w trudnych warunkach, zachęcają mieszkańców do aktywności publicznej, ale także na docenieniu władz samorządowych, które nie boją się współpracy z mieszkańcami.

Statuetki i dyplomy (nagroda ma charakter honorowy) są wręczane zarówno „stronie społecznej”, jak i przedstawicielom władz. O Nagrodę Super Samorząd 2013 mogą ubiegać się uczestnicy akcji Masz Głos, Masz Wybór, którzy zrealizują jedno z sześciu zadań akcji oraz terminowo zamieszczą sprawozdania z przeprowadzonych działań w aktualnościach na stronie www.maszglos.pl.

Nazwa nagrody nawiązuje do idei samorządu rozumianego jako wspólnota mieszkańców, a nie urzędu gminy i jego pracowników.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych