Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Przetarg na przebudowę ulicy Wolanowskiej ogłoszony

dm, UM Radom 2024-02-06 16:27:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Wolanowskiej oraz skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej. To inwestycja, na której realizację miasto pozyskało 76 mln zł z Polskiego Ładu.

Przebudowane zostaną oba odcinki Wolanowskiej: od Kieleckiej do NSZZ Solidarność oraz od NSZZ Solidarność do granicy miasta. W sumie to prawie 5 km drogi, która zyska nową nawierzchnię. – To dla nas bardzo ważna inwestycja. Ulica Wolanowska to ostatnia wlotówka do Radomia, która jest w tak złym stanie technicznym. Planowane prace na pewno poprawią jakość życie mieszkańców, szczególnie tej części miasta. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to droga prowadząca od strony Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku lotniska na Sadkowie – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na odcinku miejskim, po północnej stronie powstanie chodnik, natomiast po południowej chodnik i ścieżka rowerowa. Z kolei na odcinku krajowym, po obu stronach drogi będą się znajdowały ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów.

Na całej długości przebudowanej ulicy powstaną zatoki autobusowe. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie. – Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu uporowi w staraniach o pieniądze, uda się zrealizować tę oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. To będzie zupełnie nowa ulica z pełną infrastrukturą pieszą i rowerową, z odwodnieniem i oświetleniem. To będzie zupełnie inny standard, komfortowy i bezpieczny wjazd do miasta – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W ramach inwestycji zostanie także przebudowane  skrzyżowanie ulic Maratońskiej i Dębowej. Powstanie tam sygnalizacja świetlna. W ulicę Dębową, w obu kierunkach, prowadzić będą dobudowane prawoskręty.

Na oferty w przetargu MZDiK czeka do 7 marca. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 18 miesięcy.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych