Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Prace Wodociągów Miejskich. Będą objazdy [MAPKA]

dm, MZDiK 2023-09-16 09:52:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z dalszą częścią inwestycji Wodociągów Miejskich, będzie zamknięty kolejny odcinek ulicy Cymerysa-Kwiatkowskiego. Zmienią się trasy objazdów (bez zmian pozostaną one tylko dla autobusów linii 4).

Ulica Cymerysa-Kwiatkowskiego była do tej pory zamknięta dla ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów budowy i warunkowego - w miarę postępu robót - dojazdu do posesji) od ulicy Białej do zachodniego wlotu ulicy Placowej. Kolejne prace spowodują konieczność zamknięcia też odcinka od ulicy Placowej do ulicy Zagłoby.

Oznakowane objazdy dla ruchu lokalnego będą wyznaczone następującymi ulicami: Konopnickiej (wjazd z Cymerysa-Kwiatkowskiego, wyjazd do alei Grzecznarowskiego) i Dąbrowskiego do Słowackiego, a także Zagłoby, Mazowieckiego i Staroopatowską (lub Kolejową, Czarną, PCK i aleją Grzecznarowskiego). Poza tym wciąż będzie utrzymany ruch dwukierunkowy dla wszystkich pojazdów na całej ulicy Strzeleckiej i na odcinku Pustej od Cymerysa-Kwiatkowskiego do Strzeleckiej.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy linii 4 będą nadal kursowały objazdem obowiązującym od 5 sierpnia 2023 roku do odwołania (nie ulegnie on zmianie podczas tej części robót) - w kierunku pętli Firlej / Cmentarz: Jana Pawła II, aleja Grzecznarowskiego, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy, Beliny-Prażmowskiego, 25 Czerwca, Kelles-Krauza; w kierunku pętli Os. Prędocinek: Kelles-Krauza, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Poniatowskiego, Dowkontta, aleja Grzecznarowskiego, Jana Pawła II.

Na tej trasie objazdu dla linii 4 obowiązują wszystkie stałe przystanki (w rejonie Dworca Głównego PKP są obsługiwane wyłącznie przystanki: Dw. Główny PKP / pl. Dworcowy 05 (zewnętrzna wysepka, w kierunku Firleja) oraz Dw. Główny PKP / Poniatowskiego 04 (obok zakładu fotograficznego, w kierunku Prędocinka). Utrzymane będzie zawieszenie funkcjonowania następujących przystanków: Cymerysa-Kwiatkowskiego / Błotnia 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Cymerysa-Kwiatkowskiego / Placowa 03 i 04 (w obu kierunkach). Poniższe przystanki do odwołania nie obowiązują natomiast dla linii miejskiej 4: Słowackiego / Nowogrodzka 02 i 03 (w obu kierunkach) oraz Słowackiego / Średnia 04 i 05 (w obu kierunkach).

Inwestorem robót na Glinicach jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych