Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Powstanie blok z mieszkaniami na wynajem

dm, UM Radom 2023-08-03 17:44:00

Rozpoczęła się procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę budowy bloku z mieszkaniami na wynajem z zasobu gminy, który powstanie na Michałowie. Urząd Miejski skierował ogłoszenie przetargowe do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Wkrótce ogłoszenie powinno się pojawić w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

- To dla nas bardzo ważna inwestycja, bo zdajemy sobie sprawę z tego jak trudno dostępnym towarem jest mieszkanie, jak drogi jest jego zakup, a niewiele lepiej sytuacja wygląda na rynku najmu. Więc rolą miasta jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom i zbudowanie pewnej przewagi konkurencyjnej. Bo jeśli radomianie mają nie wyjeżdżać z naszego miasta i jeśli chcemy, żeby do Radomia ludzie też przyjeżdżali i się tutaj osiedlali, to musimy zapewnić dostęp do mieszkań – mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Nowy blok zostanie wybudowany u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka. Na realizację tej inwestycji gmina otrzymała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ponad 37 mln zł. Finansowy wkład miasta wyniesie natomiast ponad 9 mln zł. 

W dziewięciokondygnacyjnym bloku znajdzie się 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych, z czego ponad połowa to mieszkania trzypokojowe. Powstaną też mieszkania dwupokojowe i kawalerki, a pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Oddanie budynku do użytku jest planowane na 2026 rok.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych