Sobota 22 czerwca
Pauliny, Flawiusza, Agenora
RADOM aktualna pogoda

Poszukiwany kierował autem na zakazie i po alkoholu

dm, KWP 2024-02-05 13:36:00

Blisko promil alkoholu w organizmie i trzy sądowe zakazy miał mężczyzna zatrzymany w weekend przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu. Dodatkowo był poszukiwany w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w sumie ponad 2 lat.

Policjanci z radomskiej drogówki w sobotę kontrolowali prędkość z jaką poruszają się pojazdy na ulicy Kieleckiej. Zatrzymali do kontroli pojazd marki opel, którym kierował 38-letni mieszkaniec Radomia. Został zatrzymany do kontroli w związku z przekroczeniem prędkości, ale to był dopiero początek jego problemów.

Mundurowi wyczuli alkohol od kierowcy i po przeprowadzeniu badania trzeźwości okazało się, że kierował autem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Natomiast po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 38-latek ma trzy czynne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów.

Jakby tego było mało, mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Radomiu oraz zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej, m.in. za kradzież. Trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zaległą karę pozbawienia wolności 2 lat i 3 miesięcy.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych