Sobota 13 sierpnia
Diany, Hipolita, Kasjusza
RADOM aktualna pogoda

Politechnika od września uniwersytetem?

dag 2012-06-06 12:30:00

We wtorek Rada Ministrów jednogłośnie przyjęła i przekazała do Sejmu projekt ustawy o nadaniu Politechnice Radomskiej nowej nazwy - Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego. Są zatem realne szanse, że nowy rok akademicki uczelnia rozpocznie jako uniwersytet.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym Uczelnia może ubiegać się o przyjęcie nazwy "uniwersytet" uzupełnione przymiotnikiem określającym jej profil, jeżeli posiada co najmniej sześciu uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, w tym, minimum czterech uprawnienia w zakresie nauk objętych profilem uczelni. Politechnika Radomska spełnia te kryteria.

Władze uczelni nie kryją nadziei na to, że nowy rok akademicki rozpoczną jako władze Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. - Zmiana nazwy zdecydowanie podniesie prestiż naszej uczelni. Dla studentów i kadry nauczycielskiej poza tym właśnie prestiżem zmieni się niewiele. Wydziały oraz kierunki studiów nie zostaną zmienione - mówi Aneta MIrosz, rzecznik Politechniki Radomskiej. 

Przypomnijmy, że od 1 marca Politechnika Radomska jest bogatsza o trzy wydziały, które powstały po przekształceniu poprzednich oraz zlikwidowaniu instytutów na prawach wydziału. Dzięki temu uczelnia może ubiegać się o studia II stopnia na kilku kierunkach. Powstały Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej, Wydział Filologiczno-Pedagogiczny oraz Wydział Informatyki i Matematyki.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych