Piątek 1 grudnia
Natalii, Blanki, Eligiusza
RADOM aktualna pogoda

Polish Orphans Charity. Podsumowano wieloletnią działalność fundacji

dm, UM Radom 2023-10-01 07:02:00

Ponad 300 młodych zdolnych radomian otrzymało w ciągu ostatnich 17 lat stypendia fundacji Polish Orphans Charity. Ich łączna wartość przekroczyła milion złotych. Podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Muzycznych podsumowano wieloletnią działalność fundacji i wręczono 11 ostatnich stypendiów.

– To były wyjątkowe stypendia, bo wprost przekładały się na realizację pasji i zainteresowań uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży. Mamy już wiele dobrych przykładów stypendystów sprzed wielu lat, którzy robią międzynarodowe kariery w różnych dziedzinach. Wszystkim naszym stypendystom życzę powodzenia i mam nadzieję, że za kilka czy kilkanaście lat będziemy mogli mówić, że drogę do wielkiej kariery zaczynaliście właśnie od stypendium kanadyjskiej fundacji – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Podczas gali w Zespole Szkół Muzycznych na scenie wystąpili stypendyści Polish Orphans Carity: Klaudia Kowalik, Piotr Zarzyka i Karina Jamka. Wystawę swoich fotografii zaprezentowała też Dominika Wąsik.

Fundacja Polish Orphans Charity została założona w 2000 roku w Toronto w Kanadzie. Jej założycielką była dr Ryszarda Russ. Pierwszym pomysłem była budowa w Radomiu nowej siedziby Ogródka Jordanowskiego. Jednak ostatecznie zdecydowano, że fundacja Polish Orphans Charity będzie wspierać finansowo uzdolnione artystycznie dzieci i młodzież.

Pierwsze stypendia w 2007 roku wręczył ówczesny ambasador Kanady David Preston. W kolejnych latach działalność stypendialna fundacji rozszerzała się. Do 2021 roku fundacja wspierała dzieci z całego Mazowsza. Stypendia wręczano także w kolejnych miastach, m.in. w Warszawie, Kielcach i Katowicach.

Ten rok jest ostatnim rokiem działalności fundacji w Polsce. – Bardzo się cieszę, że przez te 17 lat mogłem współpracować z Fundacją. Dziękuję za wieloletnią współpracę wszystkim naszym przyjaciołom z Kanady za przychylność, której doświadczaliśmy przez te wszystkie lata, i dzięki której młodzi radomianie mogli doskonalić realizować swoje twórcze pasje i doskonalić umiejętności – powiedział prezydent.

Podczas gali podsumowującej współpracę z Fundacją, Medale Prezydenta Radomia otrzymali: przedstawicielka Polish Orphans Charity Ewa Krasnodębska, pełnomocnik Fundacji Krzysztof Gajewski oraz członkini kapituły Teodora Słoń. Medalem została także uhonorowana Edyta Krasowska z Fundacji.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych