Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Podpisano umowę na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

dm 2023-07-26 15:04:00

W Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz podpisał z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, umowę dotyczącą dofinansowania w ramach rezerwy celowej budżetu państwa zadania pn. „Rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz budowa dróg wewnętrznych”. Na mocy umowy miasto otrzyma dopłatę w wysokości ponad 35 mln zł na rozbudowę SOR-u.

7 lipca 2023 r. Minister Finansów wydał decyzję o dofinansowaniu, z rezerwy celowej budżetu państwa, realizacji przez miasto Radom, w latach 2023–2025, zadania pn. „Rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz budowa dróg wewnętrznych”. Zgodnie z decyzją łączna kwota dofinansowania wyniesie 35 036 605 zł, w tym: 6 473 677 zł w 2023 r., 11 282 622 zł w 2024 r. oraz 17 280 306 zł w 2025 r.

- W przyszłym tygodniu jest możliwe ogłoszenie przetargu, chcemy żeby ruszyło to jak najszybciej. Im szybciej wykonawca pojawi się na placu budowy tym lepiej dla całego procesu - powiedział Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. 

Celem inwestycji jest poprawa jakości udzielanych świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a więc zapobieganie szerzeniu się chorób zakaźnych (dzięki wydzieleniu odpowiednich stref, systemowi wentylacji, automatycznej dekontaminacji, dezynfekcji i jonizacji), a także przystosowanie SOR do udzielania świadczeń zdrowotnych w przypadku zdarzeń mnogich i masowych, przez zapewnienie sprawnego triage i kompleksowej diagnostyki.

- To projekt dekady dla miasta, pacjentów i szpitala. Zyskamy obiekt o europejskich standardach. To nowe otwarcie dla miejskiej lecznicy. Nowy oddział pozwoli na obsługę nawet 70 tysięcy pacjentów rocznie. Chcę jednocześnie zapewnić, że w trakcie wykonywania prac oddział będzie normalnie funkcjonował i przyjmował pacjentów - dodał prezydent Radosław Witkowski.

W wyniku rozbudowy powierzchnia SOR zwiększy się z około 1,57 tys. m2 do blisko 2,32 tys. m2. Dodatkowo wykorzystanie nowoczesnych materiałów i energooszczędnej konstrukcji budynku zapewni lepsze parametry w zakresie energochłonności.

Realizację prac podzielono na cztery etapy:

  • Etap I – rozbudowa w systemie modułowym wschodniej części oddziału SOR, w której zlokalizowane będą sale zabiegowe, sale obserwacyjne, sala intensywnego nadzoru, ciepła sień i izolatka.
  • Etap II – wykonanie tymczasowej zabudowy kontenerowej, z dotychczasowym wyposażeniem, w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania oddziału SOR. Zabudowa ta zostanie zdemontowania po zakończeniu III etapu budowy.
  • Etap III – rozbiórka istniejącej zabudowy oddziału SOR, wykonanie nowej zabudowy modułowej i scalenie nowopowstałego obiektu z już działającym, tj. utworzonym w etapie I.
  • Etap IV – dostawa i montaż wyposażenia medycznego.

Ponadto, w ramach etapów I-III, będzie realizowana budowa dróg wewnętrznych, która na każdym etapie budowy i po jej zakończeniu ma zapewnić podjazd oraz miejsca postojowe dla oczekujących ambulansów oraz możliwość wykonywania przez nie manewrów.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych