Piątek 2 maja
Zygmunta, Atanazego, Anatola

Pod Radomiem brakuje wody. W mieście nam to nie grozi

cir 2019-07-02 08:37:00

W związku z upałami wójtowie gmin Gozdu, Jedlnia-Letnisko, Wolanów i Zakrzewa zaapelowali do ich mieszkańców o oszczędne gospodarowanie wodą. Wójt Gozdu wprowadził nawet zakaz używania wody z wodociągów do podlewania, napełniania basenów i mycia samochodów. W ubiegłym tygodniu do podradomskiego Janowa wodę musieli dowozić strażacy. A jak sytuacja z wodą wygląda w samym Radomiu?

Wiceprezes Wodociągów Miejskich w Radomiu, Paweł Olszewski uspakaja. – W Radomiu mamy kilkanaście ujęć wody, a w tej chwili czynnych jest osiem. Kilkadziesiąt studni stale pracuje, a mamy też studnie zapasowe. Poziom zwierciadła wody w studniach jest kontrolowany regularnie i nie widać niepokojącego obniżenia - mówi Paweł Olszewski.

Jak dodaje wiceprezes, Radom jest w o tyle dobrej sytuacji, że mamy w mieście system pierścieniowy. - W przypadku zakłóceń pracy któregokolwiek ujęcia, powodującym problem z dostarczeniem wody do sieci, zasilania w wodę danego obszaru miasta przejmują pozostałe sprawne ujęcia – wyjaśnia Paweł Olszewski.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap