Czwartek 29 września
Michała, Michaliny, Gabriela
RADOM aktualna pogoda

Parlamentarzyści PiS o programie ''Rodzina 500+'': Polacy chwalą ten projekt

dm 2016-04-04 16:00:00

1 kwietnia ruszył rządowy program "Rodzina 500+", autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Można już więc składać wnioski o świadczenie wychowawcze. - Uspokajamy, że mamy na ten cel zarezerwowane pieniądze w budżecie i na pewno starczy dla wszystkich - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Marek Suski (PiS).

Od lewej: Wojciech Skurkiewicz, Adam Bielan, Marek Suski, Andrzej Kosztowniak, Stanisław Karczewski

Parlamentarzyści partii Jarosława Kaczyńskiego - w ostatni weekend - rozdawali w różnych miastach naszego kraju ulotki, które informowały o dopiero co wprowadzonym programie.

- Obywatele wiedzą, że taki program istnieje, ale nie wszyscy do końca mają świadomość, czego on dotyczy - powiedział Marek Suski, który dodał: - Wiele osób żałuje jednak, że ten program nie został wprowadzony już wcześniej, co bardzo nas cieszy, bo pokazuje, że to była bardzo dobra decyzja Prawa i Sprawiedliwości.

Poznaliśmy również pierwsze statystyki, dotyczące programu "Rodzina 500+" w niektórych gminach regionu radomskiego. W gminie Gózd złożono 115 wniosków (co stanowi ponad 50% uprawnionych do otrzymania świadczenia), w gm. Stara Błotnica - 120; Białobrzegi - 200; Grójec - 180.

- Nie ma pośpiechu, bowiem wnioski można składać nawet trzy miesiące, a i tak wszystko zostanie wyrównane do kwietnia. Widać jednak, że Polacy doszli do wniosku, że jeżeli można dostać jakieś pieniądze, to trzeba szybko się o nie ubiegać - mówił poseł Suski.

Przewodniczący PiS w naszym regionie, uspokoił ponadto wszystkich Polaków, że "mamy na ten cel zarezerwowane pieniądze w budżecie i na pewno starczy dla wszystkich". - Proszę więc o spokojne składanie wniosków - zaapelował.

Adam Bielan skupił się natomiast na wnioskach, składanych w trybie elektronicznym. - Do godz. 12:00 dnia dzisiejszego, złożono w ten sposób 185 tys. wniosków, z czego ponad 170 tys. za pomocą systemu bankowego. Jest to istotne, bo uważam, że był to świetny pomysł gabinetu premier Beaty Szydło, żeby wykorzystać składanie wniosków poprzez uwierzytelnienia bankowe - zaznaczył senator.

- Gorąco namawiam do składania wniosków przez internet, gdyż zajmuje to bardzo mało czasu i nie trzeba chodzić po urzędach - dodał polityk PiS-u, który mówił także o tym, że "odziedziczyliśmy system elektroniczny w fatalnym stanie po PO, ale i tak potrafimy umiejętnie z niego korzystać".

Stanisław Karczewski podkreślił z kolei, że Polacy czekali na ten program. - Rozmawiałem z wieloma naszymi rodakami, którzy bardzo chwalą ten projekt. To dla nas wielka radość, że możemy i wprowadzamy to rozwiązanie i realizujemy swoją obietnice - mówił marszałek Senatu.

Na zakończenie, poseł Wojciech Skurkiewicz, przypomniał, że program ten trwał będzie do września przyszłego roku, po czym zostanie odnowiony i będzie trzeba złożyć podobne wnioski, jak teraz. - Jesteśmy nastawieni na wspieranie polskich rodzin, bo uważamy, że jeśli Polska będzie miała silne rodziny, to będzie jednym z szybciej rozwijających się krajów Europy - podkreślił były senator.

Rusza program ''Rodzina 500+''. Jak wypełnić i gdzie złożyć wniosek w Radomiu? [WYKAZ PUNKTÓW, WZORY]

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych