Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Orkiestra reprezentacyjna WOT w przededniu ważnych uroczystości

dm, WOT 2023-03-28 16:37:00

Ostatni okres był niezwykle pracowity dla żołnierzy Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia. Muzycy, pod batutą Dowódcy - Kapelmistrza st. chor. szt. Tomasza Chwalińskiego, ćwiczyli zarówno utwory patriotyczne, zgodne z ceremoniałem wojskowym, marsze wojskowe, które zaprezentują podczas przemarszu, jak również utwory koncertowe.

Początkiem marca br. mogliśmy zobaczyć żołnierzy naszej Orkiestry podczas centralnych uroczystości w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, a już w najbliższych dniach przed artystami- „terytorialsami” kolejne wydarzenia. Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej została zaproszona do zapewnienia oprawy muzycznej kolejnych uroczystości. Mieszkańcy Radomia w dniu 04 kwietnia br. będą mogli zobaczyć naszą Orkiestrę podczas obchodów Rocznicy pierwszych masowych egzekucji w czasie II wojny światowej na cmentarzu Firlej, następnie przeżywać wspólnie z muzykami obchody tragicznych wydarzeń Rocznicy katastrofy smoleńskiej w dniu 10 kwietnia br oraz Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w dniu 13 kwietnia br.

Jak mówi Koordynator Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej- płk Łukasz BARANOWSKI: „Przed nami debiut Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej przed społecznością radomską. Muzycy- terytorialsi zaprezentują połączone elementy szkolenia muzycznego i musztry zespołowej. To ogromne wyróżnienie dla Orkiestry, że będzie mogła wystąpić podczas tak ważnych dla regionu radomskiego uroczystości”.

„Od wielu dni trwają intensywne przygotowania do zbliżających się uroczystości. Niezmiernie cieszymy się, że możemy pokazać się Radomianom. Próby przebiegają w pozytywnej atmosferze, ponieważ tworzymy bardzo zgrany zespół”- mówi szer. Łucja RÓŻAŃSKA, fagocistka i flecistka OR WOT.

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej to jednak nie tylko uroczystości patriotyczne. Muzycy zaprezentują efekty swoich prób i treningów w utworach rozrywkowych, z udziałem solistów instrumentalistów oraz wokalistów, podczas koncertu, który odbędzie się w dniu 14 kwietniu br., w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu. Podczas koncertu możemy liczyć na małą niespodziankę, o której sympatycy OR WOT dowiedzą się z kolejnych relacji prasowych.

W dalszym ciągu trwa rekrutacja nowych żołnierzy, dlatego podczas muzycznego weekendu odbyły się kolejne przesłuchania potencjalnych kandydatów, a w najbliższych tygodniach szkolenie wojskowe rozpoczną nowi muzycy- „terytorialsi”.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć przygodę związaną ze służbą wojskową i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności muzyczne, do kontaktu z Dowódcą- Kapelmistrzem st. chor. szt. Tomaszem CHWALIŃSKIM pod nr tel. 600 920 341.

WOT

Komentarze naszych czytelników

 • WOT orkiestra disco polo

  2023-03-28 17:27:16

    Bo to był zamach . Wyklętych Ludu powstań ziemi. 

 • Norbi

  2023-03-28 18:13:03

  Z solistą Zenkiem

 • Norbi poprowadzę

  2023-03-28 18:13:17

  Z solistą Zenkiem

 • RADOSĹAWa MAŁYSAą

  2023-03-28 20:57:14

  Ale ja mam POmylony łeb.

 • RADOSŁAWa MAŁYSAą

  2023-03-28 20:57:29

  Ale ja mam POmylony łeb.

 • Kompozytor

  2023-03-29 10:10:29

  Takiego koncertu uroczystości to by Sam Kaczyński nie skomponował . 

 • Kompozytor .

  2023-03-29 10:12:42

  Takiego koncertu uroczystości to by Sam Kaczyński nie skomponował .  Co im w głowie gra. Zagrają tam gdzie im tylko karzą. Po plebaniach i kościołach.  Trąby jerychońskie 

 • Kompozytor ..

  2023-03-29 10:12:47

  Takiego koncertu uroczystości to by Sam Kaczyński nie skomponował .  Co im w głowie gra. Zagrają tam gdzie im tylko karzą. Po plebaniach i kościołach.  Trąby jerychońskie 

 • Kompozytor .. co to za wojsko

  2023-03-29 10:13:27

  Takiego koncertu uroczystości to by Sam Kaczyński nie skomponował .  Co im w głowie gra. Zagrają tam gdzie im tylko karzą. Po plebaniach i kościołach.  Trąby jerychońskie 

 • lucjan

  2023-03-30 14:04:24

  Powyżej POwiatowy POmyleniec niejaka tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych