Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Organizacja ruchu i komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych

dm, MZDiK 2023-10-31 09:23:00

Jak co roku, 1 listopada zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz w organizacji ruchu kołowego w rejonie radomskich cmentarzy. Komunikacja miejska w Radomiu będzie w dniu Wszystkich Świętych bezpłatna.

Komunikacja miejska

Autobusy linii 1, 4, 8, 12, 13, 17 i 21, kursujące w okolicach cmentarzy, będą jeździć częściej niż zwykle (od godzin porannych do około 16:30). Zmniejszoną częstotliwość będą natomiast miały linie 3 i 11 (co 45 minut) oraz 25 (co 60 minut).

1 listopada będzie uruchomiona linia przyspieszona CM, łącząca cmentarze na Borkach i Firleju (kursy co około 5 minut). Trasa: Maratońska, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (powrót Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót Wałową, Lekarską, Tochtermana), Malczewskiego, Warszawska, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Ofiar Firleja (powrót Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza). Na trasie tej linii obowiązują tylko wybrane przystanki.

Zostaną też uruchomione dodatkowe linie do cmentarza na Borkach – do ulicy Maratońskiej: C9 z Prędocinka i C15 z Janiszpola.

Organizacja ruchu

Ulica Limanowskiego będzie standardowo zamknięta od Maratońskiej do Tytoniowej. Zamknięte będą też ulice Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył jedynie mieszkańców tych dróg (w przypadku ulicy Obrońców także pojazdów z zezwoleniem ZUK). Ulica Dębowa od Limanowskiego do Maratońskiej będzie jednokierunkowa (podobnie będzie też od Stasieckiego do Maratońskiej, ale tam w przeciwnym kierunku niż dotychczas). Na ulicy Tytoniowej będzie zakaz zatrzymywania się (będą nią jeździły autobusy).

Dojazd do cmentarza na Firleju będzie możliwy tylko od strony ulicy Warszawskiej (w drugim kierunku będą mogły jeździć jedynie autobusy miejskie). Południowe pasy ulic Ofiar Firleja i Witosa (od Warszawskiej do Mieszka I) będą przeznaczone dla pojazdów indywidualnych. Podobnie będzie też na ulicy Mieszka I (od Witosa do ronda Powstańców Warszawy).

Pozostałe informacje

MZDiK apeluje do kierowców, aby w miarę możliwości nie korzystali 1 listopada z własnych samochodów. Warto dojechać do cmentarzy autobusami, które będą kursowały z większymi częstotliwościami. Uwaga! Tego dnia komunikacja miejska będzie BEZPŁATNA dla wszystkich pasażerów. Dla autobusów jeżdżących na Firlej zostaną wyznaczone osobne pasy ruchu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w rejonie cmentarzy MZDiK prosi o pozostawienie ich dla osób przyjezdnych i najbardziej potrzebujących, głównie starszych i z niepełnosprawnościami.

Szczegółowe komunikaty o wszystkich zmianach są dostępne na stronie: www.mzdik.pl.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych