Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Radomiu

dm, UM Radom 2023-11-06 13:11:00

W sobotę, 11 listopada w Radomiu odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Program obchodów:

godz. 12.00 – msza św. w katedrze;

godz. 13.15 – przemarsz uczestników pod Pomnik Czynu Legionów w Rynku;

godz. 13.35 –  wystawienie warty honorowej przy Pomniku Czynu Legionów, odegranie Hymnu Państwowego, wystąpienia okolicznościowe, Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Czynu Legionów, wiązanka melodii w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Radomiu.

Organizatorami uroczystości są: Dowódca Garnizonu Radom i Prezydent Miasta Radomia.

11 listopada przed południem odbędzie się także doroczny Bieg Niepodległości organizowany wspólnie ze stowarzyszeniem Biegiem Radom. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrowa trasę biegu lub 5-kilometrową trasę marszu nordic walking, która będzie prowadziła ulicami w centrum miasta. W tym roku w ramach Biegu Niepodległości odbędzie się również bieg charytatywny dla Adasia i Kamilka na symbolicznym dystansie około 1,5 kilometra.

Start i meta biegu będą usytuowane na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/xi-radomski-bieg-i-marsz-niepodlegoci?fbclid=IwAR1ZjCYuVl6bYPt8PxO5ulNr79nvir3k7oI3ZcDMZoyfmnhwLYMHApUbJg

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych