Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Nowy żłobek oddany do użytku

dm, UM Radom 2022-12-24 11:13:00

150 miejsc dla maluchów zostało przygotowanych w nowym żłobku, który powstał przy ul. Batalionów Chłopskich. Placówka rozpocznie działalność już 2 stycznia. W nowym żłobku jest sześć sal z pełnym wyposażeniem i zapleczem sanitarnym.

- To już drugi żłobek, który został wybudowany w ciągu ostatnich kilku lat. W 2018 roku powstał żłobek przy ul. Michałowskiej, a teraz w południowej części miasta, na Borkach. To realizacja naszego programu „Radom dla młodych”. Aby zatrzymać młode rodziny w Radomiu, musimy dla nich stworzyć odpowiednie warunki do życia, a dostępność miejsc w żłobkach jest bardzo ważnym elementem infrastruktury nowoczesnego miasta. Jestem przekonany, że w tym bajkowo wyglądającym miejscu najmłodsi radomianie znajdą bardzo dobrą opiekę, a dzięki temu ich rodzice będą mogli wrócić do pracy - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowy żłobek został wybudowany od podstaw. Ma dwie kondygnacje i łączną powierzchnię 2200 metrów kwadratowych. - Ogromnie się cieszymy, bo to na prawdę bardzo nowoczesny obiekt. Wszystkie sale są świetnie wyposażone w zabawki. Są też osobne salki, w których dzieci mogą spać. Powstało również nowoczesne zaplecze kuchenne, gdzie na bieżąco będą przygotowywane posiłki dla najmłodszych. Jest też wewnętrzna sala zabaw oraz plac zabaw na zewnątrz - wylicza wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Budowa nowego żłobka kosztowała 9,3 mln złotych, z czego 3,8 mln złotych to dofinansowanie, które miasto otrzymało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Komentarze naszych czytelników

  • W PiS du

    2022-12-22 19:15:48

    Ile to PiS z Kosztowniakiem nie  wybudował. A jak już to do rozbiórki lotnisko. A jak już  to z Saczywki pośmiewisko. Podlewski nie wie że już dokumentacyjne i hala i boisko było zwalone.  Tym z PiSu to tylko jaja i broszki ogolić, za rękę i do żłobka i przedszkola. 

  • RADOM to PIS +++++

    2022-12-25 03:05:17

    ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT DLA RADOMIAN.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych