Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Nagroda Super Samorząd 2013 dla Radomia

Portalsamorządowy.pl, mawi 2014-03-03 08:42:00

Parlament Młodzieży Miasta Radomia i władze Radomia zostały laureatami Nagrody Super Samorząd 2013. Nagroda Super Samorząd przyznawana jest w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór - za wykonanie zadania, którego realizacja wymaga zaangażowania zarówno lokalnych władz, jak i mieszkańców.

Debata pt. "Czy jesteśmy otwarci?" z udziałem radnych, zorganizowana przez Parlament Młodzieży w październiku 2013 r.

Radomski Parlament Młodzieży i władze miasta wyróżniono za mobilną aplikację na smartfony "Poznaj swoich radnych". Organizatorem akcji jest Fundacja Batorego. Honorowym patronatem nagrodę Super Samorząd 2013 objął prezydent Bronisław Komorowski skierował do uczestników gali list, który odczytał prezydencki minister Olgierd Dziekoński. Komorowski podziękował w nim uczestnikom oraz organizatorom akcji Masz Głos, Masz Wybór. "Współpraca kształtuje zaufanie, które jest fundamentem silnego społeczeństwa. (...) Jestem głęboko przekonany, że samorządność jest źródłem korzystnych zmian dla Polski, dlatego z satysfakcją objąłem nagrodę Super Samorząd 2013 honorowym patronatem" - napisał prezydent w liście.

Prezydent Komorowski pogratulował autorom wyróżnionych projektów. "To państwo udowadniają, że przeobrażenia ustrojowe w Polsce objęły też obywatelską wspólnotę. Państwa uroczystość przypomina, że wybory z roku 1989, których 25-lecie świętujemy, uruchamiając odbudowę suwerennego państwa, uwolniły też energię wspólnot lokalnych" - zaznaczył prezydent.

Podkreślił, że docenia zaangażowanie wspólnot samorządów, które uczestniczą w programie, pokazując, że celem samorządności jest nie tylko dobra organizacja, ale także otwartość na potrzeby mieszkańców i spełnianie ich oczekiwań. "Głęboko przekonany o tym, że należy promować współpracę na szczeblu samorządowym, skierowałem do Sejmu projekt ustawy zapewniającej prawo do obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, jak również referendów lokalnych dotyczących konkretnych, merytorycznych spraw" - napisał Komorowski.

Laureatami Nagrody Super Samorząd 2013 są: Parlament Młodzieży Miasta Radomia i władze samorządowe Radomia (woj. mazowieckie) za mobilną aplikację na smartfony "Poznaj swoich radnych"; Sołectwo Rębiszów i władze samorządowe gminy Mirsk (woj. dolnośląskie) za pomysł na szlak "Polną Drogą do Siebie"; Stowarzyszenie "Kuźnia Inicjatyw Niebanalnych" i władze samorządowe gminy Kozielice (woj. zachodniopomorskie) m.in. za odnowienie przystanku autobusowego; Stowarzyszenie "Wspólne Wójtowo" i władze samorządowe gminy Barczewo (woj. warmińsko-mazurskie) za szlak pieszo-rowerowy oraz Stowarzyszenie Nowy Międzychód i władze samorządowe gminy Międzychód za działania na rzecz wprowadzenia budżetu obywatelskiego.

Wyróżnione zostały: Fundacja Pozytywnych Zmian z Bielsko-Białej; Rada Sołecka Brzezin (Gmina Bełżec); Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje (Gmina Dobra); Niezależny Portal Obywatelski (Gmina Jedlnia-Letnisko); Zespół Aktywności Społecznej Jelenia Góra (woj. dolnośląskie); Młodzieżowy Konstancin (Konstancin-Jeziorna); Grupa Inicjatywna Mieszkańców Dębniaka i Tarnowskiej Woli; Stowarzyszenie Civitas Lukoviensis (Łuków, woj. lubelskie); Inicjatywa Nieporęckiego Forum Obywatelskiego INFO (Nieporęt); Stowarzyszenie "Podolszyce" (Płock); Stowarzyszenie Wolny Krasnopol (Gmina Puńsk).

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych