Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Na Zamłyniu powstanie nowy plac zabaw

dm, UM Radom 2024-02-07 14:16:00

Najmłodsi mieszkańcy Zamłynia będą mogli wkrótce korzystać z nowego placu zabaw. Powstanie on przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 22, przy ul. Kruczej. Urząd Miejski Ogłosił przetarg na jego budowę. – W tej części miasta takiej infrastruktury dla dzieci nie ma zbyt dużo. Stąd nasza decyzja, aby właśnie w tym miejscu wybudować nowy, wyposażony w wiele urządzeń, plac zabaw. To będzie przyjazna, bezpieczna przestrzeń i jestem przekonany, że będzie dobrze służyła dzieciom z całego osiedla – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z projektem, nowy plac częściowo będzie miał nawierzchnię poliuretanową, a częściowo trawiastą. Zostaną zamontowane nowe urządzenia do zabaw, w tym m.in.: pojazd, np. radiowóz, zestaw czterowieżowy, zestaw gimnastyczny, zjeżdżalnia, karuzele, zestaw tablicowy, huśtawki i trampolina. Wykonawca będzie miał za zadanie zagospodarować teren wokół placu. Pojawią się nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury w tym ławki czy kosze na śmieci.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 20 lutego. Wybrany wykonawca będzie miał na realizację zamówienia 4 miesiące.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych