Sobota 2 grudnia
Balbiny, Pauliny, Rafała
RADOM aktualna pogoda

Młodzi radomianie poznają swoje miasto

dm, UM Radom 2023-09-23 07:05:00

Rozpoczął się cykl spacerów edukacyjnych z przewodnikiem, organizowanych przez Urząd Miejski we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną. Projekt „Poznaj swoje miasto” jest adresowany do uczniów szóstych klas szkół podstawowych, którzy mają okazję dowiedzieć się więcej o historii Radomia, zabytkach czy znanych osobach związanych z miastem. 

Trasa spacerów wiedzie m.in. przez Miasto Kazimierzowskie oraz ścisłe centrum miasta. Uczniowie mogą dokładniej przyjrzeć się nie tylko zabytkom, ale również poznać historię radomskiego przemysłu, którą przypominają umieszczone w miejskiej przestrzeni rzeźby przedstawiające wyroby, z których produkcji słynął lub wciąż słynie Radom.

– Zainteresowanie udziałem w tych edukacyjnych spacerach było ogromne. W ciągu kilkudziesięciu minut mieliśmy pełną listę 32 klas z kilkunastu radomskich podstawówek. To potwierdza, że jest potrzeba prowadzenia edukacji regionalnej w takiej formie. Sam zresztą dziś widziałem, z jak dużym zainteresowaniem młodzi radomianie słuchali przewodnika podczas spaceru. Dlatego zdecydowaliśmy, że jeszcze w tym roku poszerzymy ten program, a w przyszłym obejmiemy nim wszystkie szkoły podstawowe w mieście. To jest świetny pomysł na to, aby wśród młodych ludzi poszerzać wiedzę o naszym mieście, a jednocześnie, aby budowali w ten sposób dumę z Radomia. To jest nasz cel i myślę, że w ten sposób go osiągniemy – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Rozpoczęty dziś pilotaż projektu „Poznaj swoje miasto” potrwa do połowy października. W tym czasie w spacerach weźmie udział około tysiąca uczniów.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych