Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Miasto rozwija opiekę wytchnieniową

dm, UM Radom 2023-01-17 16:10:00

W Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ul. Wyścigowej oddano do użytku pięć jednoosobowych mieszkań, w których czasowo będą mogły przebywać osoby wymagające nieustannej opieki. Ma to odciążyć i dać wytchnienie ich stałym opiekunom.

- Polityka wytchnieniowa to bardzo ważny element polityki społecznej w naszym mieście. Chcemy wspierać rodziny, które na co dzień, praktycznie 24 godziny na dobę, opiekują się osobami z niepełnosprawnościami. Potrzeby w tym zakresie są duże i bardzo się cieszę, że w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy możemy zaprezentować kolejną odsłonę dobrze realizowanej polityki wytchnieniowej - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W mieszkaniach, które powstały w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy osoby niepełnosprawne będą mogły przebywać bezpłatnie przez 14 dni. - Program jest skierowany do osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Zapewniając opiekę całodobową zabezpieczamy wszystkie ich potrzeby. Oferujemy m.in. opiekę pielęgniarską, wyżywienie dostosowane do potrzeb zdrowotnych czy pomoc w czynnościach dnia codziennego - mówi dyrektor DPS Renata Pogodzińska.

Politykę wytchnieniową w Radomiu realizuje także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który zapewnia opiekę dzienną w domu osoby niepełnosprawnej. Ważne są też działania organizacji pozarządowych. W zeszłym roku stowarzyszenie „Do Celu”, korzystając ze wsparcia miasta i środków z Funduszu Solidarnościowego zapewniło całodobową opiekę w bursie szkolnej przy ul. Kościuszki dla 34 osób. Wkrótce miasto planuje ogłosić konkurs na realizację podobnych działań także w tym roku.

W realizacji programu opieki wytchnieniowej miasto korzysta z dofinansowania z zewnątrz. Na ten rok Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało 540 tys. zł.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • Obiecali Polskę w ruinie i dotrzymują słowa = PiS!

  2023-01-17 16:57:07

  Kaczyzm zniszczył wizerunek nie tylko TVP, PR, KRS, TK, SN, Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej czy urzędu Prezydenta, ale również Orlenu oraz Lasów Państwowych. Czego się PiS nie dotknie zamieniają w szambo.

 • POlake

  2023-01-18 00:53:33

  Ten pajac tylko się fotografuje.

 • Zzz

  2023-01-18 08:28:25

  Gdzie można nawet tu się potrafi fotografowac

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-18 14:10:43

  Potrzebne wytchnienie od tego KOmbinatora i POwiatowego gwiazdora.A gdzie druga miernota,niejaki frysztak (INTERPELATOR).I ta no jak jej tam kluzik sruzik rozPOrowska.Wszyscy z PełOoo.

 • RADOM to PIS +++++

  2023-01-18 14:10:56

  Potrzebne wytchnienie od tego KOmbinatora i POwiatowego gwiazdora.A gdzie druga miernota,niejaki frysztak (INTERPELATOR).I ta no jak jej tam kluzik sruzik rozPOrowska.Wszyscy z PełOoo

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych