Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Mariusz Kamiński opuścił zakład karny w Radomiu

dm, rmf24.pl 2024-01-24 18:02:00

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali wypuszczeni z zakładów karnych. Kamiński przebywał w areszcie w Radomiu, Wąsik był w zakładzie w Przytułach Starych. Niespełna trzy godziny wcześniej prezydent Andrzej Duda ogłosił, że ułaskawił polityków PiS.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zakłady karne opuścili tuż po godz. 21. Od popołudnia, gdy prezydent Andrzej Duda ogłosił swoją decyzję dotyczącą ułaskawienia polityków Prawa i Sprawiedliwości, w Radomiu i Przytułach Starych na ich wyjście oczekiwały rodziny, zwolennicy i działacze PiS.

Przed godz. 21 Barbara Kamińska, żona byłego ministra, która przez niemal cały czas przemawiała do oczekujących, przeszła pod drzwi aresztu. Po otrzymaniu informacji, że sąd wydał decyzję o zwolnieniu z zakładów karnych, dzwoniła do dowódcy zmiany. Po kilkunastu minutach oczekiwania, gdy tłum oczekujących cofnął się spod drzwi, wypuszczono na wolność byłego szefa MSWiA.

Po opuszczeniu zakładu karnego Mariusz Kamiński powiedział do tłumu zgromadzonego przed budynkiem: "jestem gotów do dalszej walki". Ta walka trwa. To może być długa droga, trudna droga, ale zwyciężymy na pewno - podkreślił.

Panie Tusk, panie Hołownia, niedługo się zobaczymy - stwierdził. Po chwili Mariusz Kamiński wsiadł do samochodu i odjechał sprzed aresztu w Radomiu.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych