Natomiast władze miasta oczekują, że Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wywiążą się ze złożonych obietnic dotyczących dofinansowania budowy w Radomiu hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Struga. Przypomnijmy, że deklaracje takie były złożone władzom Radomia w gabinecie minister sportu w obecności marszałek Sejmu Ewy Kopacz, przedstawicieli radomskich środowisk sportowych, reprezentantów radomskiej PO. Deklaracje opiewały łącznie na 50 mln przy całkowitych kosztach inwestycji szacowanych na 80 mln zł (40 mln z puli ministerstwa oraz 10 mln zadeklarowane przez wicemarszałka Leszka Ruszczyka z budżetu województwa mazowieckiego). Z budżetu miasta Radomia na budowę hali miała być przeznaczona kwota 30 mln.
Radom będzie składał do Ministerstwa Sportu w tym roku ponowny wniosek o dofinansowanie budowy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga w uzgodnionej wysokości.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
Magistrat dementuje informacje o dotyczące rozbudowy hali przy ulicy Narutowicza
W związku z pogłoskami dotyczącymi rozbudowy hali MOSiR przy ulicy Narutowicza władze miasta zaprzeczają, jakoby istniały takie plany.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
Fala upałów w Radomiu - nigdy nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie!
Family Drift w Jedlińsku po raz XI. Akcja charytatywna - Jedziemy dla Dominika [FOTO]
Ruszyła akcja mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny Autokar - wakacje 2026”
Rozpoczęły się wakacje. MOSiR przedstawił harmonogram Akcji Lato
Broń przedstawiła plan sparingów. Klub masowo opuszczają zawodnicy