Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Lotnisko w Radomiu. Wystartowały rejsy do Egiptu

dm 2023-10-31 12:11:00

Ruszyła zimowa siatka połączeń na Lotnisku Warszawa-Radom. Wieczorem, 30 października z Radomia wystartował pierwszy, międzykontynentalny rejs. Samolot czarterowych linii lotniczych Skyline Express odleciał do egipskiego Szarm el-Szejk z pełnym obłożeniem – dwustu osiemdziesięcioma pasażerami na pokładzie.

W poniedziałek, 30 października, z Lotniska Warszawa-Radom wystartował pierwszy w sezonie zimowym rejs czarterowy do Egiptu. Jest to tym samym pierwsze międzykontynentalne połączenie z radomskiego lotniska. Loty do Szarm el-Szejk organizuje biuro podróży Anex Tour. Rejsy obsługiwane są przez ukraińskie linie Skyline Express na pokładzie Boeinga 757-300.

To największy pasażerski samolot operujący jak dotąd z radomskiego portu. Zainteresowanie połączeniem jest spore, już na pierwszy rejs na tej trasie z Lotniska Warszawa-Radom odprawiono 280 pasażerów. W sumie od początku funkcjonowania, czyli od 27 kwietnia, lotnisko w Radomiu obsłużyło 91.498 osób.

W zimowej siatce połączeń oprócz czarterowych lotów do Szarm el-Szejk, oraz regularnych do Rzymu i Paryża obsługiwanych przez PLL LOT pojawią się również rejsy do Larnaki na Cyprze. Kierunek ten to propozycja nowego na radomskim lotnisku przewoźnika – węgierskich, niskokosztowych linii lotniczych Wizz Air. Loty na Cypr rozpoczną się 13 grudnia i odbywać będą się dwa razy w tygodniu w środy i w soboty do końca marca.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych