Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Lotnisko w Radomiu odprawiło już 4,5 tys. pasażerów

dm, portalsamorzadowy.pl 2023-05-21 10:00:00

Lotnisko Warszawa-Radom od początku swojego funkcjonowania odprawiło 4,5 tys. pasażerów - poinformował prezes Polskich Portów Lotniczych (PPL) Stanisław Wojtera.

Uroczyste otwarcie lotniska Warszawa-Radom odbyło się 27 kwietnia br. "Do dziś lotnisko w Radomiu odprawiło 4,5 tys. pasażerów" - powiedział Wojtera w Programie 3 Polskiego Radia.

Jak dodał, port obsłużył już połowę tego, co w całym 2016 roku. "Radom na koniec roku wyląduje mniej więcej w połowie stawki polskich lotnisk regionalnych" - ocenił Wojtera. Przypomniał, że od czerwca z lotniska będą latać linie czarterowe.

"Wycieczki sprzedają się dobrze. Monitorujemy tę sprzedaż. Nasi partnerzy są zadowoleni. Jestem przekonany, że z roku na rok będą rozszerzać ofertę" - powiedział Wojtera.

Jak dodał, w tegorocznym sezonie letnim na warszawskim Lotnisku Chopina ruch pasażerski będzie wyższy niż przed pandemią, kiedy to port dochodził prawie do granicy przepustowości. "Ten ruch też będzie przekierowywany na lotnisko w Radomiu" - wskazał.

Z Radomia PLL LOT oferują regularne połączenia do Paryża, Rzymu, Prewezy, Tirany i Warny. Wypoczynek wakacyjny z wylotem z Radomia organizuje także dziewięć biur podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, Itaka, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun and Fun Holidays czy TUI. Touroperatorzy na wakacje lotami czarterowymi zabiorą pasażerów m.in. do Antalyi, Burgas, ale też Warny i Tirany.

Infrastruktura radomskiego lotniska umożliwia przyjmowanie najpopularniejszych samolotów, jakimi operują przewoźnicy czarterowi i niskokosztowi, czyli A320 lub B737, ale także większych maszyn - jak B787 dreamliner.

Z myślą o podróżnych dojeżdżających do Radomia z Warszawy PPL uruchomiło shuttle busy, które kursują pomiędzy warszawskim Okęciem a lotniskiem Warszawa-Radom.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych