Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Lotnisko w Radomiu: 1,7 tys. pasażerów w ciągu pierwszego tygodnia

dm, portalsamorzadowy.pl 2023-05-08 16:11:00

Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło w ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania 1729 pasażerów. Wszystkie operacje lotnicze przebiegały bez zakłóceń - poinformowała rzeczniczka Polskich Portów Lotniczych (PPL) Anna Dermont.

"Cieszymy się, że wszystko idzie sprawnie. Jesteśmy zadowoleni zarówno z liczby pasażerów, jak i z ich pozytywnych wrażeń po wizycie na lotnisku w Radomiu. Pasażerowie doceniają komfort i przestrzeń i wygodę lotniska" - powiedziała rzeczniczka PPL.

Dermont wskazała, że obecnie lotnisko Warszawa-Radom odprawia 12 operacji tygodniowo; są to rozkładowe rejsy pasażerskie. Jednak - jak zauważyła - według planu w przyszłym miesiącu liczba pasażerskich operacji lotniczych wzrośnie prawie trzykrotnie w porównaniu do sytuacji obecnej. "W czerwcu dojdą też rejsy czarterowe, więc liczba operacji w tym miesiącu będzie rosła, z 18 do 32 w ostatnim tygodniu" - podkreśliła Dermont.

Uroczyste otwarcie lotniska Warszawa-Radom z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się 27 kwietnia br. Tego samego dnia w Radomiu wylądował pierwszy samolot rejsowy; był to lot z Paryża. Dzień później pasażerowie odlecieli do stolic Włoch i Francji.

Zgodnie z informacją podaną przez rzeczniczkę PPL w piątek, w ciągu obejmującego długi weekend majowy pierwszego tygodnia funkcjonowania radomski port lotniczy odprawił 1729 pasażerów.

Niestety, jest też gorsza informacja. Pasażerowie nie będą mogli skorzystać z planowanych lotów czarterowych do Monastyru w Tunezji z powodu niewystarczającej liczby uczestników - poinformowało jedno z biur podróży.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych