Sobota 9 grudnia
Leokadii, Wiesławy, Nataszy
RADOM aktualna pogoda

Lekcje Ciepła w szkołach podstawowych

dm, UM Radom 2022-12-15 15:25:00

W radomskich szkołach podstawowych zostaną przeprowadzone „Lekcje Ciepła”. Ich cykl został zainaugurowany w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9. Celem działań prowadzonych przez Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” jest podniesienie świadomości mieszkańców miasta w zakresie ochrony powietrza oraz szkodliwości niskiej emisji dla zdrowia i środowiska.

- Od wielu lat przeprowadzamy działania proekologiczne, ale podejmujemy także te, które mają służyć edukacji przyszłych pokoleń. Wśród najmłodszych chcemy rozwijać wiedzę na temat odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy i tego, jak nasze codzienne wybory wpływają na środowisko. Stąd pomysł na zorganizowanie w radomskich szkołach podstawowych "Lekcji Ciepła" - mówi Tomasz Nita, prezes „RADPEC” S.A.

Akcja edukacyjna jest skierowana do uczniów klas IV szkół podstawowych. Projekt ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, edukację w zakresie racjonalnego korzystania z ciepła, jak również zrozumienie procesu produkcji ciepła i ciepłej wody. - Treści przekazywane uczniom w ramach tej kampanii to ważny element całego procesu edukacji najmłodszych. To okazja, aby przybliżyć dzieciom skąd się bierze energia cieplna i jak ją oszczędzać. Kampania pozwala też zwrócić uwagę na konieczność dbania o środowisko naturalne - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

- W czasach, gdy tak dużo mówimy o potrzebie oszczędzania energii, to bardzo ważne, żeby dzieci wiedziały jak racjonalnie nią gospodarować, aby miało to też pozytywne skutki dla środowiska. Jestem przekonana, że ta wiedza będzie procentowała w dorosłym życiu - dodaje wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Projekt „Lekcje ciepła” to inicjatywa ogólnopolska, którą „RADPEC” S.A., jako dostawca ciepła systemowego podjął wspólnie z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie przy wsparciu władz miasta.

Komentarze naszych czytelników

 • lucjan

  2022-12-18 06:24:51

  Ten clown PO prawo,znowu nie w pracy.

 • lucjan

  2022-12-18 06:25:00

  Ten clown PO prawo,znowu nie w pracy

 • lucjan.

  2022-12-18 06:25:04

  Ten clown PO prawo,znowu nie w pracy

 • YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

  2022-12-18 06:26:18

  Trzymaj łapy z dala od dzieci POpaprancu.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych