Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Lekcje ciepła w radomskich szkołach podstawowych

dm, UM Radom 2023-05-17 17:10:00

We wszystkich radomskich szkołach podstawowych została przeprowadzona proekologiczna kampania pod nazwą „Lekcje ciepła”. Celem działań prowadzonych przez Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” było podniesienie świadomości mieszkańców Radomia w zakresie ochrony powietrza oraz szkodliwości niskiej emisji dla zdrowia i środowiska.

- Lekcje ciepła to projekt edukacyjno-ekologiczny, który nasza spółka, jako dostawca ciepła systemowego, zrealizowała wśród uczniów klas IV radomskich szkół podstawowych. Projekt miał na celu ukształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, edukację w zakresie racjonalnego korzystania z ciepła, jak również zrozumienie całego procesu produkcji ciepła i ciepłej wody - mówi Tomasz Nita, prezes „RADPEC” S.A.

Inauguracja kampanii pod nazwą „Lekcje ciepła” odbyła się 14 grudnia ub.r. w PSP nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Radomiu. Realizacja projektu w radomskich szkołach podstawowych odbyła się w okresie  od 11 stycznia do 16 marca br. W tym czasie „Lekcje ciepła” zostały przeprowadzone w 32 szkołach podstawowych na terenie Radomia. Uczestniczyło w nich prawie 1700 uczniów. Podsumowanie kampanii odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 34.

- Jestem przekonany, że treści przekazane uczniom w ramach tej kampaniipozwoliły na poszerzenie ich wiedzy na temat odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy i tego, jak nasze codzienne wybory wpływają̨ na środowisko. Była to również okazja, aby pokazać najmłodszym radomianom, w jaki sposób racjonalnie korzystać z energii oraz wyjaśnić, jak zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska i zlikwidować smog w mieście - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt „Lekcje ciepła” to inicjatywa ogólnopolska, którą „RADPEC” S.A., jako dostawca ciepła systemowego, podjął wspólnie z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie przy wsparciu władz samorządowych.

- Zawsze z wielką  przyjemnością przystępujemy do wszelkich projektów, które mają na celu edukację i rozwój naszych uczniów. Cieszę się, że nasi czwartoklasiści mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które pomogły im zrozumieć zasady mądrego ogrzewania czy korzystania z energii cieplnej. Mam również wrażenie, że zajęcia te rozbudziły ciekawość i poczucie odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy - podsumowuje Agnieszka Gasek, dyrektor PSP nr 34 w Radomiu.

„Lekcje ciepła” zrealizowane przez Spółkę „RADPEC” S.A. odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia, Radosława Witkowskiego.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych