Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Łapał chronione ptaki. Teraz złapali jego

dag, KWP 2011-12-16 09:14:00

Szydłowieccy policjanci zatrzymali 61-latka, który  łapał  będące pod ścisłą ochroną ptaki z rodziny jastrzębiowatych. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut z  Ustawy o prawie łowieckim. Grozi mu kara do  roku pozbawienia wolności.

W czwartek policjanci z Zespołu ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu w wyniku wspólnych działań ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa Skarżysko Kamienna  oraz Strażnikami Ochrony Zwierząt zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu szydłowieckiego. Mężczyzna łapał  będące pod ścisłą ochroną ptaki z rodziny jastrzębiowatych. Policjanci na posesji znaleźli trzy ptaki oraz klatki  i sprzęt do ich odłowu.

Znalezione ptaki to najprawdopodobniej myszołowy. Jeden z zabezpieczonych ptaków był martwy,  natomiast dwa pozostałe w stanie skrajnego wyczerpania. Znalezione ptaki zostały przekazane Strażnikom Ochrony Zwierząt w celu ich wyleczenia. Zatrzymanemu mężczyźnie został przedstawiony  zarzut z Ustawy o prawie łowieckim. Za powyższy czyn grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych