Środa 21 luty
Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
RADOM aktualna pogoda

Konsorcjum FAST Group i PORR wybuduje siedzibę PSE w Radomiu

2022-08-17 07:33:00

Oferta konsorcjum firmy FAST Group sp. z o.o. i PORR S.A., warta ok. 500 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) na budowę nowej siedziby w Radomiu, przy ulicy Andrzeja Stanikowskiego.

Budowa właśnie ruszyła, a aktualny harmonogram zakłada ukończenie projektu w ciągu 24 miesięcy. Budynek posiada wiele zaawansowanych rozwiązań technicznych, w tym infrastrukturę serwerowni w najwyższej klasie dostępności.

- Ten kontrakt otwiera nowy rozdział w 32 letniej historii firmy FAST Group, która od ponad 20 lat specjalizuje się w budowie najnowocześniejszych obiektów typu Data Center w naszym kraju – co było niezbędnym warunkiem kwalifikacji do tego przetargu. To bardzo ciekawe wyzwanie inżynierskie, niezwykle wymagający i świadomy Klient. Cieszy nas również współpraca z doświadczonym konsorcjantem o bogatym portfolio jakim niewątpliwie jest PORR – myślę, że obie strony będą się mogły wiele od siebie czegoś nauczyć - komentuje Michał Redlich wiceprezes FAST Group.

FAST Group sp. z o.o. - to Polska inżynierska firma rodzinna zarządzana przez właścicieli – ojca i syna, specjalizująca się w projektowaniu, budowie serwerowni wraz z dostawą urządzeń a także jej późniejszym utrzymaniu, świadczeniu usług serwisowych w najwyższym reżimie SLA. W okresie 32-letniej działalności zrealizowała wiele inwestycji związanych z Data Center a w portfolio jej klientów znajdują się firmy takie jak PKO BP, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, PWPW, MSWiA, Naukowa Sieć Akademicka, eService, Polcard, UPC, DNB Nord, KSG, Państwowy Instytut Geologiczny, Comarch, Vectra S.A., Nordea, PSE, PGNiG, PSG, Asseco i wiele innych.

PORR S.A. - to międzynarodowa grupa budowlana o 150 letniej tradycji, specjalizująca się w budownictwie infrastrukturalnym, kubaturowym, kolejowym, przemysłowym oraz hydrotechnice. Firma powstała w wyniku połączenia dwóch spółek: PORR Polska Construction S.A. i PORR Polska Infrastructure S.A.

PORR zrealizował w Polsce wiele inwestycji budowlanych, takich jak: warszawski Hotel Intercontinental, biurowiec Warsaw Financial Centre, budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, hotel Sheraton, budynek Giełdy Papierów Wartościowych i wiele innych. Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. PSE jest właścicielem ponad 15 000 km linii oraz ponad 100 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

Przedmiotem działania Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. jest świadczenie usług przesyłu energii elektrycznej, przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE).

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • A co ze starym budynkiem

  2022-08-17 07:54:41

  Rosabud i łuczbud dwie firmy przekręty . Wreszcie się na nich poznali

 • gospodarz

  2022-08-17 12:50:19

  gospodarz wam wybuduje. już stadion aneks widmo buduje w nie wiadomo do kiedy

 • Wstaliśmy z kolan dzięki PiS

  2022-08-17 15:57:52

  Ryb w Odrze nie ma, węgla mamy na 200 lat, ryżu na 300 lat, prądu na 400 lat, cukru na 500 lat, a długów na 1000 lat, wszystko dzięki PiS.

 • PiS opływa w luksusach

  2022-08-17 17:45:08

  A w budynku będą tłuste koty z PiS, śmiały się z głupich suwerenów, ale mam nadzieję, że już niedługo.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-08-17 21:15:27

  LOTNISKO od PISu STOI.A ,,rcs,, od wicia i frycia NI MA.PINIENDZY TEŻ NI MA .. I NIE BENDZIE.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-08-17 21:15:40

  LOTNISKO od PISu STOI.A ,,rcs,, od wicia i frycia NI MA.PINIENDZY TEŻ NI MA .. I NIE BENDZIE

 • Powiem krótko.....

  2022-08-18 14:54:19

  ***** ***

 • Powiem krótko.....wiele razy....

  2022-08-18 14:54:39

  ***** ***

 • ****** PiS

  2022-08-23 22:11:42

  Niezależni od debili z PiSu.  Jak jeszcze PiSowi z Morawieckim kary za zatrucie Odry dołożą a landy wzdłuż Odry pozwy do sądów o odszkodowania złożą.  Bo to jest wina Tuska. 

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych