Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Komunikacja miejska w okresie świątecznym

dm, MZDiK 2024-03-29 12:32:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w dniach od 28 marca do 2 kwietnia 2024 roku (od czwartku do wtorku). W Wielką Sobotę autobusy linii 4 i 13 będą kursowały objazdami w kierunku Firleja (z dwukrotnie zwiększoną częstotliwością).

W powyższym okresie autobusy będą kursowały następująco: w dniach 28-29.03.2024 (czwartek i piątek) według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20); w dniu 30.03.2024 (sobota) według rozkładów sobotnich (w godzinach około 9:00-16:00 będzie zwiększona częstotliwość linii 4 i 13 do około 20 minut oraz zostaną wprowadzone objazdy na Firleju - szczegóły niżej); w dniach 31.03 i 1.04.2024 (Wielkanoc - niedziela i poniedziałek) według rozkładów niedzielnych (bez żadnych dodatkowych ograniczeń); w dniu 2.04.2024 (wtorek) według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20).

W dniu 30.03.2024 w godzinach około 9:00-16:00 autobusy linii 4 i 13 będą kursowały następującymi objazdami: linia 4 - ulicami Warszawską, Aleksandrowicza (obok szpitala), Mieszka I i Ofiar Firleja do stałego przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii); linia 13 - stałą trasą do pętli Józefów / Szpital, a następnie ponownie Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja do stałego przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii). Uwaga! Autobusy linii 4 będą zatrzymywać się na przystankach Aleksandrowicza / Warszawska (NŻ) 03 (pomiędzy Warszawską a mostem nad Mleczną) i Józefów / Szpital 01 (w stronę ronda). Autobusy linii 13 na trasie objazdu nie będą stawać nigdzie pomiędzy przystankami Józefów / Szpital 04 (na pętli) a Firlej / Cmentarz 05 (przed nekropolią). Powrót autobusów sprzed cmentarza komunalnego na Firleju do centrum miasta będzie odbywał się stałymi trasami, czyli: linia 4 ulicami Ofiar Firleja i Warszawską, natomiast linia 13 ulicami Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza i Mieszka I.

Dla innych pojazdów nie będzie żadnych zmian w organizacji ruchu w okolicach cmentarza na Firleju. MZDiK apeluje jednak do kierowców, żeby ze względu na skierowanie autobusów powyższymi objazdami nie parkowali samochodów po północnej stronie ulicy Ofiar Firleja, szczególnie na odcinku obok przystanku i głównej bramy cmentarza (od skrzyżowania z ulicą Mieszka I aż do pawilonów handlowych).

W niedzielę w godzinach około 6:00-6:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym bądź opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich w rejonie niektórych kościołów, spowodowane przejściem tradycyjnych procesji rezurekcyjnych.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych