Środa 24 lipca
Kingi, Krystyny, Antoniego
RADOM aktualna pogoda

Kolizja Orlików podczas otwarcia lotniska w Radomiu

dm, rmf24.pl 2023-04-27 19:33:00

Lotniczy incydent podczas ceremonii otwarcia lotniska w Radomiu. Biorące udział w pokazie dwa wojskowe samoloty szkolno-treningowe Orlik zetknęły się w powietrzu skrzydłami. Maszyny zdołały bezpiecznie wylądować.

Do zdarzenia doszło o 11:40 nad miejscowością Maków Nowy w powiecie radomskim. Podczas wykonywania manewrów w powietrzu dwa samoloty szkolno-treningowe Orlik zetknęły się skrzydłami.

Na ziemię, na jedną z posesji spadło kilka elementów uszkodzonych maszyn. Na szczęście nikt nie został ranny. Nie ma też strat. 

To miejsce w Makowie jest zabezpieczone przez służby. Oba samoloty po tej stłuczce wylądowały na lotnisku. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić Żandarmeria Wojskowa. O incydencie powiadomiono też Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych