Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Kolejny chodnik został przebudowany

dm, UM Radom 2023-10-08 12:08:00

Zakończyły się prace przy przebudowie chodnika wzdłuż ulicy Kościuszki. Nowa kostka została ułożona na odcinku od Zespołu Szkół Budowlanych do parku, a także po przeciwnej stronie ulicy, od Narutowicza do Jaracza. Przy okazji, przed blokiem Kościuszki 16 powstały dwa nowe klomby.

Prace wykonane na ulicy Kościuszki to kolejna inwestycja zrealizowana w ramach Radomskiego programu Chodnikowego. W tym roku nowe odcinki chodników powstały już przy ulicy Gajowej, Królowej Jadwigi i Zgodnej, a planach są jeszcze prace przy Wyścigowej i Kosowskiej.

– Mimo, że możliwości finansowe samorządów są mocno ograniczone, systematycznie inwestujemy w poprawę warunków życia mieszkańców. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest jeszcze do zrobienia jeśli chodzi na przykład o stan chodników w mieście. Właśnie dlatego, znając oczekiwania mieszkańców, tak często upominamy się o gruntowne zmiany w systemie finansowania samorządów. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli przebudowywać nie sześć, a na przykład dwadzieścia chodników rocznie – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W tym roku na realizację Radomskiego Programu Drogowego miasto przeznaczyło około 1,5 mln zł.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych