Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Kolejne "elektryki" zasiliły tabor MPK

dm 2023-08-09 16:45:00

Dwa kolejne "elektryki" zasiliły tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Miejska spółka odebrała ostatnie już przegubowe autobusy elektryczne od firmy Solaris Bus & Coach zakupione w ramach projektu „Rozwój elektromobilności w transporcie zbiorowym Miasta Radomia, poprzez zakup 6 autobusów elektrycznych 18 m wraz z infrastrukturą”.

Autobusy są niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w klimatyzację, monitoring, ładowarki USB oraz terminale do zakupu elektronicznych biletów. Jednorazowo mogą zabrać 131 osób. Na ulice Radomia wyjadą jeszcze w tym tygodniu.

Tym samym radomskie MPK dysponuje już 25 autobusami elektrycznymi, co oznacza, że co czwarty autobus miejskiego przewoźnika to bezemisyjny, nowoczesny „elektryk”, natomiast ponad połowa floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji to autobusy zero- i niskoemisyjne. To czyni nasze miasto jednym z liderów ekologicznej transformacji taborowej w Polsce i Europie!

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych