Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Jarmark Świąteczny na Placu Jagiellońskim

dm, UM Radom 2023-12-08 14:19:00

Tradycyjny jarmark świąteczny odbędzie się w dniach od 15 do 17 grudnia na Placu Jagiellońskim.

– Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w wydarzeniu, które stało się już tradycją w naszym mieście. Będzie to znakomita okazja, by zrobić przedświąteczne zakupy, np. nabyć unikatowy prezent pod choinkę. Jednocześnie będzie można miło spędzić czas w wyjątkowej, przedświątecznej atmosferze – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W przedświąteczny weekend na Placu Jagiellońskim pojawią się stoiska handlowe, na których w godz. 11.00 – 19.00 będzie można kupić m.in. ozdoby, upominki czy świąteczne smakołyki. Kiermaszowi przez trzy dni będzie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, w tym koncerty, animacje dla najmłodszych, świąteczne spotkanie ze św. Mikołajem parada performerów z Teatru Akt oraz występ Olgi Nawary z zespołem. Pojawi się też karuzela wenecka, fotobudka, zakątek z alpakami oraz foodtrucki. Z kolei w Galerii Słonecznej będą się odbywały warsztaty, w podczas których będzie można m.in. samodzielnie wykonać ozdoby choinkowe.

W niedzielę, 17 grudnia, na Placu Jagiellońskim odbędzie się tradycyjny konkurs na najładniej udekorowaną choinkę, zaśpiewają Guzowianki, a zwieńczeniem przedświątecznego spotkania będzie zaplanowana na godz. 16.30 „Gwiazdka dla mieszkańców”. Będzie to okazja, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Nie zabraknie też ciepłego poczęstunku. Całość zakończy koncert zespołu Megitza.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Gmina Miasta Radomia, współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego, a partnerem strategicznym Galeria Słoneczna w Radomiu.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych