Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Jak kontaktować się z radnymi? Młodzi będą dyskutować

mbas 2013-10-06 11:26:00

Parlament Młodzieży Miasta Radomia organziuje młodzieżową debatę: ''Czy jesteśmy otwarci? Rozmowa o kontaktach i dialogu młodzieży z samorządowcami". Dyskusja odbędzie się 10 października o godz. 10:30, w Zespole Szkół Muzycznych w sali kameralnej.

Projekt ma na celu zwiększenie dostępności radnych oraz szerszej transparentności działań Urzędu i samorządowców. Organizatorem projektu jest Parlament Młodzieży Miasta Radomia.Parlament zrzesza reprezentantów wszystkich radomskich szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów. - Jego celem jest reprezentowanie radomskich uczniów przed władzami miasta, koordynowanie działań samorządów szkolnych oraz szeroko pojęta edukacja obywatelska. Zajmujemy się także aktywizowaniem młodej społeczności miasta poprzez organizacje koncertów, konkursów, warsztatów i debat. Posiadamy doświadczenie w działalności woluntarystycznej - tłumaczy Mateusz Wojcieszak, Marszałek PMMR.

- W ramach współpracy z Fundacją Stefana Batorego oraz udziału w akcji "Masz głos masz wybór" (zadanie Dostępni samorządowcy) postanowiliśmy zorganizować w naszym mieście szereg inicjatyw prowadzących do rozszerzenia transparentności samorządowców i Urzędu. Pierwszym wydarzeniem będzie debata radnych miasta Radomia z uczniami radomskich szkół ponadgimnazjalny na temat - zapowiada Wojcieszak.

Debata będzie przebiegała w formie dyskusji, podzielonej na trzy elementy:
I tura:Kim jestem i co robię na rzecz mojej dostępności dla mieszkańców, zwłaszcza dla młodych ludzi?
II tura: Dyżury radnych – na telefon, raz w miesiącu, nigdy? A może w kawiarni, bibliotece, na ulicy?
Przerwa kawowa - 15 minut
III tura: Radni w rejonie – kontakt z mieszkańcami, telefony, e-maile, sprawozdania?

Głównym celem spotkania będzie wspólne wypracowanie nowych założeń odnośnie dyżurów radnych, dostępności danych kontaktowych, form rozliczania z pracy dla miasta.

- Zachęcamy do udziału całe klasy – spotkanie jest częścią pozaformalnej nauki wiedzy o społeczeństwie czy lekcji wychowawczej. Szczególnie oczekujemy przedstawicieli samorządów uczniowskich - wyjaśnia Wojciaszek.

Zapisy do 08.10.2013r. do godz. 13.00 – tel. 509-972-234, e-mail:pmmr@onet.pl

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych