Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

In vitro dla Radomia. Skorzysta 25 par

dm, UM Radom 2023-05-23 15:38:00

25 par będzie mogło w tym roku wziąć udział w programie ”In vitro dla Radomia - Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego”. Na ten cel w budżecie miasta została zarezerwowana kwota 300 tysięcy złotych.

- To program, który daje parom nadzieję. Jestem dumna, że to na mój wniosek, jeszcze jako radnej, te pieniądze udało się wprowadzić do budżetu. In vitro to ludzie, in vitro to szczęście przyszłych rodziców. Dlatego, w sytuacji gdy polski rząd ten program zlikwidował, jest obowiązkiem miasta, by takie działania prowadzić - mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Realizatorem programu „In vitro dla Radomia” będzie wyłonione w drodze konkursu Centrum Leczenia Niepłodności Parens z Krakowa, a partnerem Bat-Med z Radomia. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednej pary, na przeprowadzenie do dwóch procedur, wyniesie 12 tys. zł.

Uczestnicy programu muszą być mieszkańcami Radomia, rozliczającymi podatek dochodowy za poprzedni rok na terenie gminy. - W programie będą mogły wziąć udział pary, w których wiek kobiety mieści się w przedziale od 20 do 40 lat. To pary, u których została stwierdzona niepłodność powyżej 12 miesięcy i miały przeprowadzoną pełną diagnostykę potwierdzoną dokumentacją medyczną - mówi Monika Bator-Gregorczyk z kliniki Bat-Med.

Kwalifikacja do programu rozpocznie się w najbliższych dniach. Szczegółowe informacje na bieżąco będą publikowane na stronach internetowych realizatorów.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych