Wtorek 24 maja
Joanny, Marii, Zuzanny
RADOM aktualna pogoda

Honorowe Obywatelstwo dla prezydenckiej pary?

mn 2011-03-27 22:12:00

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, grupa radnych PiS w radzie miasta Radomia zamierza przeforsować wniosek o nadanie honorowego obywatelstwa prezydenckiej parze, która zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Przypomnijmy, że aktualnie komisja kultury i promocji pracuje nad regulaminem, który jasno i czytelnie okreslałby zasady przyznawania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Radomia. W w kolejce czekają już od dawna wnioski o nadanie tego tytułu piosenkarzowi Jerzemu Połomskiemu, nauczycielowi Stanislawowi Banaszkiewiczowi, nieżyjącemu byłemu prezydentowi Józefowi Grzecznarowskiem (ten wniosek ma być niebawem ponowiony przez SLD), dziennikarzowi sportowemu Jackowi Żemantowsksiemu. Teraz, przed rocznicą katastrofy smoleńskiej grupa radnych Prawa i Sprawiedliwości ze Sławomirem Adamcem na czele chce przyznania tytułu pośmiertnie Lechowi i Marii Kaczyńskim.

Dotychczas tytuł Honorowego Obywatela Miasta Radomia przyznano 17 osobom, m..in. Józefowi Piłsudskiemu, Janowi Pawłowi II, Lechowi Wałęsie i Andrzejowi Wajdzie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych