Czwartek 30 marca
Amelii, Kwiryna, Dobromira
RADOM aktualna pogoda

Fabryka Roboplast oficjalnie otworzona [ZDJĘCIA]

UM Radom, mkj 2014-05-30 13:19:00

Firma Roboplast Sp. z o.o. oficjalnie otworzyła dziś swój zakład na terenie TG Parku w Radomiu. W fabryce produkowane są opakowania termoformowane z tworzyw sztucznych, przeznaczone do pakowania produktów przemysłowych oraz spożywczych np. cukierniczych czy mięsnych.

W radomskiej fabryce Roboplast przetwarzane jest obecnie 1.500 ton tworzyw sztucznych rocznie. Roboplast Sp. z o.o. jest polskim przedsiębiorstwem należącym do włoskiej firmy Roboplast S.r.l. Spółka powstała na początku 2013 roku.

Zakład ulokowany jest na terenie TG Parku w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN w Radomiu przy ul. Samorządowej 12. TG Park to zespół hali magazynowo-przemysłowych do wynajęcia. Hala Roboplastu zajmuje 2500 m² z dwiema liniami  produkcyjnymi. Aktualnie radomski zakład zatrudnia 10 pracowników, którzy stanowią fundament dla przyszłego rozwoju firmy.

Proces decyzji inwestycyjnej Roboplast w Radomiu był pilotowany przez Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego, włączając w to pomoc przy uzyskaniu przez firmę zezwolenia na działalność w strefie ekonomicznej.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych