Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Fabryka Broni ponownie na targach w Las Vegas

dm, fabrykabroni.pl 2024-01-27 09:56:02

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom uczestniczyła w jednych z największych na świecie targach branży strzeleckiej – SHOT SHOW w Stanach Zjednoczonych.

Odbywające się co roku w Las Vegas wydarzenie przyciąga rzeszę wielbicieli strzelectwa. Ci nie zawiedli także w tej edycji, tłumnie odwiedzając stoisko radomskiej spółki.

- Cieszy nas, że produkty, które mamy w ofercie, zostały kolejny raz bardzo dobrze przyjęte i docenione na tak wymagającym rynku, jakim bez wątpienia jest rynek amerykański. Utwierdza nas to w przekonaniu, że produkujemy broń na najwyższym poziomie i możemy śmiało konkurować z producentami uzbrojenia z całego świata – mówi dr Wojciech Arndt, prezes Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Podczas tegorocznych targów SHOT SHOW na stoisku radomskiego zakładu zaprezentowano karabinki z rodziny MSBS GROT, m.in.: karabiny samopowtarzalne MSBS GROT 762N kal. 7.62 x 51 mm z lufą 20” i 16”, MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5.56 x 45 mm wraz z podwieszanym granatnikiem modułowym kal. 40 x 46 mm, a także karabinki rodziny Beryl, m.in. samopowtarzalny Beryl M22 kal. 22LR, długość lufy 17,5″, Beryl S762 kal. 7.62 x 39 mm, Beryl S223 kal. 223 REM. Odwiedzający targi mogą także zapoznać się z pistoletami samopowtarzalnymi VIS 100 oraz VIS 100 M1 kal. 9 x 19 mm.

Kolejny raz ogromne wrażenie na odwiedzających targi SHOT SHOW wywiera rodzina karabinków MSBS GROT. Wielu gości nawiązuje do roli, jaką broń z Radomia odgrywa w wojsku ukraińskim podczas trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Chwalona jest jej niezawodność i ergonomia. Podkreślana łatwość oraz wygoda użytkowania, jak i celność. W opiniach licznie odwiedzających stoisko Fabryki Broni strzelców cywilnych i przedstawicieli służb mundurowych, GROT znakomicie sprawdza się w boju, a to niezaprzeczalnie najbardziej wiarygodny i wymagający test praktyczny każdej broni.

- Obecność Fabryki Broni na SHOT SHOW ma dla nas bardzo duże znaczenie. Rynek amerykański, na którym już zaistniały nasze konstrukcje, jest nam bardzo przychylny. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku karabinek MSBS GROT C 16 FB-A2 trafił do amerykańskiego Dowództwa Operacji Specjalnych (SOCOM) – mówi Seweryn Figurski, członek Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. – Z kolei na rynku cywilnym pojawił się pistolet samopowtarzalny VIS 100 M1, zasilany nabojem 9 x 19 mm, a w 2021 r. w Stanach Zjednoczonych zadebiutowały karabinki .223 S Beryl M1, Mini Beryl Pistol oraz Beryl S 762 M.

Tegoroczna wizyta w Las Vegas stała się także doskonałą okazją do spotkania z amerykańskim dystrybutorem Fabryki Broni – Arms of America. Współpraca ze spółką z Teksasu przebiega wzorowo, a efektem wspólnych działań jest trwający obecnie proces mający na celu wprowadzenie do sprzedaży za oceanem kolejnych konstrukcji z Radomia.

Mowa tu o karabinkach MSBS USA Pistol 16″ oraz MSBS USA Pistol 14″ Jest to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku cywilnego w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy przekonani, że nowa oferta będzie cieszyła się równie wielkim powodzeniem, jak dotychczasowe produkty, które rozeszły się w błyskawicznym tempie tuż po ich premierze – podkreśla Seweryn Figurski.

Arms of America, która będzie dystrybuować karabinki MSBS USA Pistol 16″ oraz MSBS USA Pistol 14″  lada dzień je dostanie, a następnie przekaże do certyfikacji agencji ATF (Agencja Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych).

Zaraz po otrzymaniu od niej zielonego światła na obrót bronią z Radomia, GROTY trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Warto wspomnieć, że Fabryka Broni współpracuje także z firmą Atlantic Firearms z siedzibą w Bishopville (Karolina Południowa), która również z sukcesami dystrybuuje wyroby radomskiej spółki.

Udział w SHOT SHOW zawsze jest dla Fabryki Broni doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów handlowych z potencjalnymi klientami. Warto zaznaczyć, że po jednej z wizyt w Las Vegas radomska spółka pozyskała kontrahenta także z Ameryki Środkowej, do którego trafiły karabinki MSBS GROT S 16 FB-M1.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych