Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Debiut artystyczny Orkiestry Reprezentacyjnej WOT z Radomia

dm, WOT 2022-12-24 11:16:00

Żołnierze Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia pod batutą Dowódcy Kapelmistrza st. chor. sztab. Tomasza Chwalińskiego, wykonali pierwsze artystyczne zadanie, zapewniając oprawę muzyczną uroczystej zbiórki żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i pracowników Resortu Obrony Narodowej w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu.

Podczas spotkania Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej – gen. broni Wiesława Kukuły z żołnierzami oraz pracownikami wojska, zostały wręczone medale i wyróżnienia. Żołnierze Orkiestry Reprezentacyjnej WOT uświetnili uroczystość, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, ale zadbali również o chwile wzruszeń poprzez wykonanie utworu Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Ten piękny i znany wszystkim przebój, wyśpiewany przez solistów żołnierzy OR WOT: st. szer. Justynę Chwalińską oraz szer. Macieja Fijałkowskiego, był specjalną dedykacją dla gen. broni Wiesława Kukuły, który w związku z upływem kadencji kończy piastowanie funkcji na stanowisku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Była to pierwsza uroczystość z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej WOT z siedzibą w Radomiu – powiedział koordynator projektu z ramienia Dowódcy WOT płk Łukasz Baranowski. – Orkiestra została powołana rozkazem Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej z dn. 07.10.2022 r, planowaliśmy, że Orkiestra gotowość sceniczną osiągnie w marcu przyszłego roku, a dzięki zaangażowaniu jej Kapelmistrza i muzyków udało nam się to zdecydowanie szybciej, z czego jestem bardzo zadowolony. Pierwszy występ Orkiestry wypadł bardzo dobrze, a zebrani goście przyjęli muzyków ciepło i nagrodzili ich gromkimi brawami - dodał.

- Żołnierze Orkiestry swoją grą będą nadawali nową jakość uroczystościom patriotycznym, zapewniając im podniosły charakter, ale również będą blisko żołnierzy, pracowników wojska i lokalnej społeczności, poprzez uczestnictwo w wielu innych przedsięwzięciach kulturalnych. Przed naszą Orkiestrą już w najbliższych dniach szereg zadań związanych ze szczególnym czasem Świąt Bożego Narodzenia - stwierdził Dowódca Kapelmistrz st. chor. sztab. Tomasz Chwaliński.

Obecnie orkiestra liczy już 30 żołnierzy muzyków. – Debiut sceniczny za nami, ale to dopiero początek naszej drogi - poinformował płk Baranowski, dodając: - Przed nami kolejne etapy rozwoju. Aktualnie jesteśmy w trakcie rozmów z władzami Radomia w sprawie pozyskania nowej infrastruktury. Rozmowy trwają, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli ogłosić, że Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej będzie miała do dyspozycji nowy obiekt w Radomiu. Ten obiekt spowoduje, że orkiestra będzie mogła dalej się rozwijać na ziemi radomskiej dla dobra całej społeczności kulturalnej naszego miasta.

Cały czas trwa nabór do orkiestry. Chętni mogą zgłaszać się pod numerem telefonu 600-920-341.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • Jak w Australii nad zalewem w Borkach

  2022-12-23 18:52:33

  Skurkiewicz już buduje filharmonie na Organkach bez pozwolenia na budowę wielką  narodową 

 • Idi PiS w uj

  2022-12-23 21:28:18

  My ze spalonych wsi. My z głodujących miast. Nowy hymn Jarka. Caryca mu podpowiedziała. Masz głowę i CH*J to wyborczo kombinuj. Głowę to on jeszcze ma ale tym co nad carycą wisiało to nich*ja 

 • Idi PiS w *****

  2022-12-23 21:28:47

  My ze spalonych wsi. My z głodujących miast. Nowy hymn Jarka. Caryca mu podpowiedziała. Masz głowę i CH*J to wyborczo kombinuj. Głowę to on jeszcze ma ale tym co nad carycą wisiało to nich*ja 

 • Idi PiS w ch*u*j i chór z PiSem

  2022-12-23 21:29:29

  My ze spalonych wsi. My z głodujących miast. Nowy hymn Jarka. Caryca mu podpowiedziała. Masz głowę i CH*J to wyborczo kombinuj. Głowę to on jeszcze ma ale tym co nad carycą wisiało to nich*ja 

 • 123

  2022-12-24 16:27:28

  Wesolych Swiat!

  I niezmiennie ***** ***! Juz niedługo bedzie znowu normalnie! ;)

 • RADOM to PIS +++++

  2022-12-25 03:03:11

  ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT DLA RADOMIAN.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-12-25 03:03:20

  ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT DLA RADOMIAN

 • Wiekszosc portali

  2022-12-27 00:34:28

  Wyłaczyła komentarze co by sympatycy PO podzzas komentowania nie urwali sobie członka w trakcie kosmicznej ekstazy.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych